PŁYTY

Diamond Head: nowy album “The Coffin Train” już w maju

Diamond Head ogłosił podpisanie kontraktu z wytwórnią Silver Lining Music. Kiedy powinniśmy oczekiwać owocu owej współpracy? W bardzo niedalekiej przyszłości. Wraz z wieścią o kolaboracji pojawiła się i data premiery. „The Coffin Train”, bo pod tym tytułem kryje się dzieło, ukaże się 24 maja.

Poniżej oficjalne oświadczenie wytwórni:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani mogąc ogłosić wstąpienie Diamond Head w szeregi Silver Lining Music. Mieszanka legendy Briana Tatlera ze świeżymi wizjami Rasmusa Andersena jest doprawdy elektryzująca. Nie możemy się doczekać, aż świat będzie miał okazję przekonać się o tym. „The Coffin Train” ukaże się już 24 maja. Czujemy się dumni mogąc dać wam szansę na załapanie się na tę szaloną jazdę.

Zespół dodaje:

Czujemy zachwyt, mogąc wnieść światło Diamond Head do rodziny Silver Lining. Oraz uhonorowanie, widniejąc obok takich legend jak Saxon, Europe czy Motörhead. To dopiero początek wyprawy.

Od ostatniej reaktywacji w 2000 roku dyskografia zespołu obrosła w dwie pozycje studyjne, chłodno przyjęte przez fanów. Po nich nastąpił dziewięcioletni zastój w twórczości, zakończony w 2016 roku wydaniem płyty zatytułowanej po prostu „Diamond Head”. Pozycja utrzymana w duchu starszej twórczości była pierwszą okazją do usłyszenia wkładu nowego wokalisty, Rasmusa Andersena.

Brian Tatler, gitarzysta, został niedawno zapytany o covery Diamond Head w wykonaniu Metalliki.

Co mogę powiedzieć? To wielkie pochlebstwo. Jestem szczęśliwy z tego powodu. Sądzę, że fakt ten pomógł zespołowi wzrosnąć. Pewnie nie rozmawialibyśmy teraz, gdyby nie te covery. Przyciągnęły za sobą sporo fanów. Wielu ludzi myślało, że „Am I Evil” jest Metalliki. A potem odnaleźli dopisek „Tatler / Harris”. „Dobra, sprawdźmy co to. W sumie mi się podoba.

Brian Tatler

Diamond Head potwierdził na nadchodzące miesiące kilka festiwalowych występów. Możemy jednak być pewni, że przed końcem roku pojawią się także daty koncertów klubowych.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

 

Podobne artykuły

Nowy album Carcass w 2018? Bill Steer: „Mamy tony nowego materiału”

Agata Laszuk

Eluveitie w studiu. Praca nad nową płytą trwa

Lena Knapik

Nowy album Accept prawdopodobnie w lipcu lub sierpniu

Lena Knapik

Zostaw komentarz