PŁYTY

Diamond Head: nowy album “The Coffin Train” już w maju

Diamond Head ogłosił podpisanie kontraktu z wytwórnią Silver Lining Music. Kiedy powinniśmy oczekiwać owocu owej współpracy? W bardzo niedalekiej przyszłości. Wraz z wieścią o kolaboracji pojawiła się i data premiery. „The Coffin Train”, bo pod tym tytułem kryje się dzieło, ukaże się 24 maja.

Poniżej oficjalne oświadczenie wytwórni:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani mogąc ogłosić wstąpienie Diamond Head w szeregi Silver Lining Music. Mieszanka legendy Briana Tatlera ze świeżymi wizjami Rasmusa Andersena jest doprawdy elektryzująca. Nie możemy się doczekać, aż świat będzie miał okazję przekonać się o tym. „The Coffin Train” ukaże się już 24 maja. Czujemy się dumni mogąc dać wam szansę na załapanie się na tę szaloną jazdę.

Zespół dodaje:

Czujemy zachwyt, mogąc wnieść światło Diamond Head do rodziny Silver Lining. Oraz uhonorowanie, widniejąc obok takich legend jak Saxon, Europe czy Motörhead. To dopiero początek wyprawy.

Od ostatniej reaktywacji w 2000 roku dyskografia zespołu obrosła w dwie pozycje studyjne, chłodno przyjęte przez fanów. Po nich nastąpił dziewięcioletni zastój w twórczości, zakończony w 2016 roku wydaniem płyty zatytułowanej po prostu „Diamond Head”. Pozycja utrzymana w duchu starszej twórczości była pierwszą okazją do usłyszenia wkładu nowego wokalisty, Rasmusa Andersena.

Brian Tatler, gitarzysta, został niedawno zapytany o covery Diamond Head w wykonaniu Metalliki.

Co mogę powiedzieć? To wielkie pochlebstwo. Jestem szczęśliwy z tego powodu. Sądzę, że fakt ten pomógł zespołowi wzrosnąć. Pewnie nie rozmawialibyśmy teraz, gdyby nie te covery. Przyciągnęły za sobą sporo fanów. Wielu ludzi myślało, że „Am I Evil” jest Metalliki. A potem odnaleźli dopisek „Tatler / Harris”. „Dobra, sprawdźmy co to. W sumie mi się podoba.

Brian Tatler

Diamond Head potwierdził na nadchodzące miesiące kilka festiwalowych występów. Możemy jednak być pewni, że przed końcem roku pojawią się także daty koncertów klubowych.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

 

Podobne artykuły

Dragonforce zapowiada „Reaching Into Infinity”

Tomasz Koza

Kamelot przyszły rok poświęca pracy nad płytą

Lena Knapik

Nowa płyta Morbid Angel definitywnie death metalowa

Lena Knapik

Zostaw komentarz