NEWSY PŁYTY

Eluveitie wyda wyjątkową edycję albumu „Slania”


15 lutego 2008 mało jeszcze wtedy znany, szwajcarski zespół folk metalowy Eluveitie wydał album, którego pojawienie się zostało obwołane jednym z przełomowych wydarzeń w karierze grupy – “Slania”.

Choć kapela ta szybko zmieniła status z działającej w podziemiu na odnoszącą międzynarodowe sukcesy, wywalczyli oni swoją drogę na szczyt nie szczędząc krwi, potu i łez. Pełne euforii reakcje, wyprzedane koncerty i nowo zyskany szacunek na całym świecie były nagrodami, na które członkowie Eluveitie zapracowali swoją ciężką pracą.

Zarówno w sercach zespołu, jak i fanów „Slania” wciąż stanowi ważny punkt w dyskografii Eluveitie. Z tego powodu kapela ogłosiła wydanie wyjątkowej edycji tego albumu z okazji dziesięciolecia jego pojawienia się na rynku.

16 listopada 2018 nakładem Nuclear Blast Records ukaże się „Slania – 10 years”.

Jak komentuje lider zespołu, Chrigel Glanzmann:

Jak ten czas leci… Trudno uwierzyć, że minęło już 10 lat, odkąd wydaliśmy tę płytę! Ostatnie dziesięciolecie było dla nas niesamowicie intensywne; przeprowadziło nas przez wiele prób i przyniosło nam wiele błogosławieństw, zaprowadziło nas w niezliczoną ilość miejsc na całym świecie. Przez wszystkie te lata towarzyszyły nam kawałki z tego albumu i wciąż gramy je na żywo! Jesteśmy dumni ze “Slanii” i jesteśmy szczęśliwi, że płyta ta doczekała się ponownego wydania; jesteśmy też podekscytowani dodatkami, jakie się w nim znajdą! Mamy nadzieję, że spodobają się Wam tak samo, jak i nam. Pozdrawiamy!

Eluveitie - Slania 2018
Slania – 10 years

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

MetalPoodle: Ozzy Osbourne rezygnuje z prowadzenia samochodu

Lena Knapik

Trivium, Power Trip i Venom Prison w marcu przyjedzie do Polski

Tomasz Koza

Moonspell: Streaming nowego albumu już online

Agata Laszuk

Zostaw komentarz