NEWSY PŁYTY

Korn w studiu; nowy album w drodze

Zdaje się, że Korn rozpoczął prace nad nagrywaniem swojego nowego albumu. Perkusista Ray Luzier opublikował na Instagramie zdjęcie z jego sesji nagraniowej w należącym do czuwającego nad produkcją Nicka Raskulinecza Rock Falcon Studio, mieszczącym, się w siedzibie Black River Entertainment w Nashville. “Wspaniały dzień rejestrowania ścieżek w Rock Falcon Studios” – głosił podpis pod zdjęciem.

James “Munky” Shaffer, gitarzysta zespołu, skomentował powyższe zdjęcie prostym “Tak”, dodając do tego emotikonę w postaci płyty CD.

Jakiś czas temu frontman grupy, Jonathan Davis powiedział, że we wczesnej postaci materiału na nowy album pojawiło się kilka „naprawdę dobrych pomysłów” i „dobrego groove’u”. Zdementował on również pogłoski, jakoby tworząc materiał na nową płytę zespół miał korzystać z usług wynajętych kompozytorów. „Wszystko tworzymy sami; wciąż sami tworzymy naszą własną muzykę” – powiedział.

Korn świętować będzie dwudziestolecie wydania zaliczanego do klasyków grupy trzeciego albumu, „Follow The Leader”.

Odbędzie się to poprzez zagranie pod koniec lata trzech koncertów w Ameryce. Zespół wystąpi 12 września w Masonic w San Francisco, 13 września w Palladium w Los Angeles i 15 września w Pearl Theater w Las Vegas. Podobno pojawiły się również plany zagrania większej trasy w 2019, jednak nie opublikowano jeszcze żadnych dalszych szczegółów.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Belphegor opowiada o problemach w Rosji i odwołanych koncertach

Tomasz Koza

Metalmania 2017: kolejny zespół ogłoszony

Tomasz Koza

Erik Danielsson o nowej płycie Watain “Trident Wolf Eclipse” (wywiad)

Agata Laszuk

1 komentarz

dracul 19 sierpnia 2018 at 14:01

Ciekawe jaki kierunek obejmą w nowym albumie, mam nadzieje że coś w stylu old schoolu.

Odpowiedz

Zostaw komentarz