PŁYTY

Lamb Of God wypuści specjalne wydanie „Ashes of the Wake” z okazji 15-lecia wydania

Już w maju na półki sklepowe powróci płyta „Ashes of the Wake” amerykańskiej grupy Lamb Of God. Zespół w ten sposób będzie świętować 15. rocznicę wydania tego albumu. Muzycy przyśpieszyli celebrację tego wydarzenia, ponieważ płytę mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć 31 sierpnia 2004 roku, a reedycja ukaże się 3 maja, czyli kilka miesięcy wcześniej.

Nie będzie jednak to ponowne wypuszczenie tych samych, dobrze znanych utworów. Na zbliżającym się wydawnictwie tracklista zwiększyła się o 4 piosenki względem pierwszego wydania. Na pierwszy rzut oka zauważamy, że pojawił się utwór, który wcześniej poznaliśmy jako bonus w japońskiej wersji „Ashes of the Wake”. Muzycy dorzucają również 3 utwory, które można uznać za niewydane dema. Całość ukaże się na dwóch winylach. Wersja cyfrowa również będzie dostępna.

Mark Morton, gitarzysta Lamb Of God komentuje zapowiedzianą reedycję:

W tym roku LAMB OF GOD będzie obchodził 15 rocznicę wydania naszego trzeciego albumu studyjnego „Ashes of the Wake”. Jak pamiętam, był to kluczowy moment dla naszego zespołu. Przechodziliśmy od względnego komfortu sceny podziemnej, w której czuliśmy się pewnie i naturalnie, mając znacznie wyższy profil dzięki wyższym stawkom i bardziej krytycznym spojrzeniom na nas. To było nasze pierwsze wydawnictwo na dużej wytwórni, i nasze pierwsze, które wydawało się być agresywnie sprzedawane przez mainstream. Pamiętam, że poczułem mieszankę presji i pewności siebie, a także wszechobecną niepewność, czy nasza marka szaleństwa butelkowanego przełoży się na większą grupę odbiorców. Ostatecznie uważam, że naszą największą siłą w tej sytuacji było to, że nigdy nie pozwalaliśmy, aby presja, oczekiwania lub potencjał niepowodzenia wpływał na nasz proces twórczy. Zintensyfikowaliśmy nasze skupienie i koncentrację, aby sprostać temu wyzwaniu, ale trzymaliśmy się razem i pozostaliśmy wierni naszej tożsamości, artystycznie i inaczej. To tunelowe podejście do naszego procesu twórczego jest częścią naszego DNA jako zespołu. Wierzę, że to duża część tego, co utrzymuje nas uczciwymi i zmotywowanymi do dziś.

Mark Morton

Lamb Of God wystąpiło w Łodzi jako support Slayera w listopadzie ubiegłego roku.

Muzycy dalej będą towarzyszyć bardziej doświadczonym kolegom na trasie podsumowującej ich dorobek sceniczny w Ameryce Północnej.

Lista utworów reedycji „Ashes of the Wake”:

Strona A

01. Laid to Rest
02. Hourglass
03. Now You’ve Got Something To Die For
04. The Faded Line

Strona B

05. Omerta
06. Blood Of The Scribe
07. One Gun
08. Break You

Strona C

09. What I’ve Become
10. Ashes of the Wake
11. Remorse Is for the Dead

Strona D

12. Another Nail For Your Coffin
13. Laid To Rest (niewydane demo)
14. Ashes of the Wake (niewydane demo)
15. Remorse For The Dead (niewydane demo)

Źródło

Podobne artykuły

Nowy album Evocation już za miesiąc

Lena Knapik

Okładka i szczegóły nowego albumu Satyricon

Tomasz Koza

Testament rozpoczyna prace nad nowym albumem

Lena Knapik

Zostaw komentarz