Strona główna » Malchus przedstawia nową płytę pt. “Dziedzictwo”
PŁYTY

Malchus przedstawia nową płytę pt. “Dziedzictwo”

Ani nie przywłaszczyliśmy sobie kraju cudzego, ani nie wzięliśmy własności obcej, ale dziedzictwo naszych ojców, nad którymi nasi wrogowie niesprawiedliwie przez pewien czas panowali

Mch 15,33

Tym wersem z Pierwszej Księgi Machabejskiej, podkarpacki zespół Malchus zapowiada swoją najnowszą płytę zatytułowaną “Dziedzictwo”. Data premiery została wyznaczona na 11 listopada.

Płytę, muzycznie i wizerunkowo okraszoną folklorystyczną nutą, promuje klip do utworu “Niewinny”.

Okładkę płyty „Dziedzictwo” zdobi dzieło polskiego artysty

Zespół wybrał drzeworyt Tadeusza Kulisiewicza, opatrzony tytułem „Kobieta z różańcem”, który znajduje się w zbiorach Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zdaniem muzyków, właśnie ten obraz odpowiednio odzwierciedla muzyczny charakter utworów znajdujących się na krążku. Za projekt książeczki odpowiedzialny jest Przemysław Bogdan (Deus Design PL).

Płyta „Dziedzictwo” zawiera 11 utworów, których łączny czas trwania wynosi 44 minuty. Jak pisze sam zespół – jest to odpowiednia muzyczna dawka, która nie znudzi słuchacza, a pozostawi jedynie lekki niedosyt.

Malchus działa nieprzerwanie od 15 lat

Grupa powraca po dwóch latach od wydania albumu “UR”. Zespół nie ma wsparcia dużych wytwórni czy sponsorów, a mimo tego nagrywa kolejne albumy, których klimat został dostrzeżony nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Najbardziej prestiżowymi imprezami, na których zagrał Malchus to Rock for Eternity (Holandia), Break Your Neck (Holandia), Elements of Rock (Szwajcaria), Slot Art. Festival (Lubiąż), Fryyfest (Czechy), Światowe Dni Młodzieży (Kraków), Pol’And’Rock Festival [dawny Przystanek Woodstock] (Kostrzyn nad Odrą).

Premiera płyty Dziedzictwo zespołu Malchus

Wydawnictwa Malchusa charakteryzuje mocne gitarowe brzmienie

Stylistycznie, muzyki zespołu nie można zamknąć w ścisłych ramach mocnego grania. W rock-metalowych kompozycjach znajdują się podniosłe, patetyczne i wpadające w ucho melodie. Utwory można porównać do wielowątkowej historii, której wysłuchanie nie powoduje znużenia. Teksty dotyczą sfery duchowej, wewnętrznej walki z przeciwnościami dnia codziennego i próby uzyskania odpowiedzi na egzystencjalne pytania. Ponadto, muzycy często sięgają po nieprzewidywalne aranżacje.

“Dziedzictwo” z ludowym instrumentarium

Tym razem rockowo-metalowe uderzenie udekorowane zostało instrumentami kojarzonymi z muzyką ludową. Jednak utwory nie są nadmiernie przesycone ludowymi motywami, co powoduje, iż nie można włożyć ich do „folk-metalowej” szufladki.

Historia przekazana przez autora na albumie “Dziedzictwo”, opowiada o duchowych aspektach dnia codziennego oraz walce z przeciwnościami, z którymi mierzy się człowiek. Autor zadaje trudne, egzystencjalne pytania dotyczące życia, cierpienia (“Przypadek 0”), strachu (“Przedstrach”), niesprawiedliwości (“Niewinny”), samotności (“Dolina”), istnienia Boga (“Ciało i Krew”). Jednocześnie zespół stara się odpowiedzieć na te pytania.

Po wysłuchaniu płyty można odnieść wrażenie, że muzyka jest połączona z treścią artystycznym pierwiastkiem motywującym do działania. Szczególnie pozytywny ładunek emocjonalny mają w sobie numery “Nadzieja Nie Umiera”, “Dziedzictwo Zwycięstwa” oraz “1”.

Przekaz płyty skupia się również na przeszłości

Teksty zawarte na albumie można także odnieść do historii Polaków i ich walki o Wolność (“Dziedzictwo Wojny”, “Dziedzictwo Krwi”). Dlatego data premiery symbolicznie została wyznaczona na 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.

Wydawca albumu serdecznie zaprasza do zapoznania się z ich twórczością

W każdej historii czuć szczerość przekazu podkarpackich pasjonatów oraz radość ze wspólnego grania. Zachęcamy do sięgnięcia po najnowszą, fascynującą płytę Malchusa “Dziedzictwo”!

Malchus gra w składzie

  • Radosław Sołek – gitara, wokal
  • Rafał Ligęzka – gitara
  • Bartosz Tulik – gitara basowa
  • Tomasz Pyzia – perkusja

Przydatne linki
Facebook | YouTube | Bandcamp

Zamów “Dziedzictwo”
Mailowo | Bandcamp

Okładka płyty Dziedzictwo zespołu Malchus
Malchus – Dziedzictwo, 2019

Tracklista Malchus “Dziedzictwo”:

01. Przypadek 0
02. Dolina
03. Przedstrach
04. Rozpoznanie
05. Dziedzictwo Wojny
06. Ciało i Krew
07. Dziedzictwo Krwi
08. 1
09. Nadzieja Nie Umiera
10. Niewinny
11. Dziedzictwo Zwycięstwa

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

Immortal zakończył prace nad nowym albumem

Lena Knapik

Legendarne Possessed wyda nowy album

Lena Knapik

Suicide Silence: nowy album na początku 2020 roku

Lena Knapik

Tool wraca do studia po 12 latach!

Dominika Kudła

Paradise Lost: szczegóły nowej płyty

Tomasz Koza

Dark Fortress pracuje nad nowym albumem

Agata Laszuk

Zostaw komentarz