Ozzy Osbourne 2018
Strona główna » Ozzy Osbourne o ulubionym gitarzyście z czasów kariery solowej
INNE

Ozzy Osbourne o ulubionym gitarzyście z czasów kariery solowej

Książę Ciemności, mimo kłopotów zdrowotnych, które zmusiły go do przesunięcia w czasie trasy koncertowej, nie próżnuje. 29 Listopada ukaże się box set “See You On The Other Side”, w którym fani znajdą kompletny zestaw albumów solowych artysty oraz kilka bonusów, wydanych w formie płyt winylowych.

Dla fanów Ozzy’ego będzie to nie lada gratka. Niektóre pozycje, jak np. mini-album “Mr. Crowley Live” były od dłuższego czasu niedostępne w sprzedaży, jeszcze inne, jak zbiór “Flippin’ The B-Side” nigdy nie zostały wydane w formie winyla.

Czytaj również: Ozzy Osbourne wystąpi gościnie u… rapera Posta Malone’a

Ozzy Osbourne wspomina Randy’ego Rhoadsa

W wywiadzie udzielonym w ramach promocji box setu artysta wypowiedział się o gitarzyście, który najbardziej zapadł mu w pamięć w trakcie ponad 30-letniej kariery solowej:

Cóż, Randy Rhoads był najlepszy […], potrafił komponować, potrafił czytać muzykę, potrafił grać, uczył w szkole muzycznej swojej matki i miał do mnie cierpliwość. Zginął tragicznie i jak długo żyję nie zapomnę o tym. Miał dopiero dwadzieścia kilka lat. To po prostu nie w porządku… Mam 70 lat i to smutne, kiedy pomyślisz, że ten gość zginął tak młodo.

Ozzy Osbourne

Ozzy wypowiedział się również o dwóch innych wioślarzach, którzy wywarli największy wpływ na jego karierę:

Po Randym nadszedł czas Jake’a E. Lee – był świetnym muzykiem. Ale Zakk Wylde to całkiem inny poziom. Gość gra coraz szybciej i szybciej!

Był ze mną dłużej niż jakikolwiek inny gitarzysta. Jest moim wielkim przyjacielem, jest jak członek rodziny. Gdybym tylko czegoś potrzebował to wiem, że przyjedzie w 5 minut. Zakk pracuje bardzo ciężko, jest bardzo pracowitym gościem.

Ozzy Osbourne

Najbliższe plany Ozzy’ego Osbourne’a

Już w 2020 roku Ozzman powróci na trasę. Po trudnym 2019 roku i odwołaniu większości koncertów artysta zapowiedział, że nic nie powstrzyma go przed powrotem na scenę w przyszłym roku. Pierwszy koncert zapowiedziano na 27 maja w Atlancie.

Równolegle z obozu Ozzy’ego dotarły do nas wiadomości, że został nagrany nowy album. Nie wiadomo natomiast nic o ewentualnej dacie premiery, muzyk poinformował jedynie, że będzie to na początku 2020 roku.

Jednocześnie fanów zaskoczyła informacja jaką podał sam zainteresowany – album został nagrany bez udziału Zakka Wylde’a, który koncertował z Ozzym przez kilka ostatnich lat. Wiadomość tę potwierdził Wylde.

Ciekawostka – osoby, które wejdą na oficjalną stronę muzyka, przywita zegar odliczający czas do premiery singla z nadchodzącej płyty. Wygląda więc na to, że już 8 Listopada Książę Ciemności powróci z pierwszym nowym utworem po blisko 10 latach przerwy. Nic, tylko czekać!

Fot. Materiały promocyjne
Źródło: https://loudwire.com/ozzy-osbourne-favorite-solo-career-guitarist/

Podobne artykuły

Zmarł Malcolm Young, założyciel AC/DC

Lena Knapik

Powstanie film o black metalu na podstawie słynnej książki “Władcy Chaosu”

Lena Knapik

MetalPoodle: David Hasselhoff nagra metal, bo dlaczego nie?

Lena Knapik

Dzisiaj odbył się pogrzeb Malcolma Younga

Lena Knapik

Planowała atak terrorystyczny na koncercie Life of Agony

Agata Laszuk

Cattle Decapitation przedstawia nowy skład

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!