INNE

Ozzy Osbourne o ulubionym gitarzyście z czasów kariery solowej

Książę Ciemności, mimo kłopotów zdrowotnych, które zmusiły go do przesunięcia w czasie trasy koncertowej, nie próżnuje. 29 Listopada ukaże się box set “See You On The Other Side”, w którym fani znajdą kompletny zestaw albumów solowych artysty oraz kilka bonusów, wydanych w formie płyt winylowych.

Dla fanów Ozzy’ego będzie to nie lada gratka. Niektóre pozycje, jak np. mini-album “Mr. Crowley Live” były od dłuższego czasu niedostępne w sprzedaży, jeszcze inne, jak zbiór “Flippin’ The B-Side” nigdy nie zostały wydane w formie winyla.

Czytaj również: Ozzy Osbourne wystąpi gościnie u… rapera Posta Malone’a

Ozzy Osbourne wspomina Randy’ego Rhoadsa

W wywiadzie udzielonym w ramach promocji box setu artysta wypowiedział się o gitarzyście, który najbardziej zapadł mu w pamięć w trakcie ponad 30-letniej kariery solowej:

Cóż, Randy Rhoads był najlepszy […], potrafił komponować, potrafił czytać muzykę, potrafił grać, uczył w szkole muzycznej swojej matki i miał do mnie cierpliwość. Zginął tragicznie i jak długo żyję nie zapomnę o tym. Miał dopiero dwadzieścia kilka lat. To po prostu nie w porządku… Mam 70 lat i to smutne, kiedy pomyślisz, że ten gość zginął tak młodo.

Ozzy Osbourne

Ozzy wypowiedział się również o dwóch innych wioślarzach, którzy wywarli największy wpływ na jego karierę:

Po Randym nadszedł czas Jake’a E. Lee – był świetnym muzykiem. Ale Zakk Wylde to całkiem inny poziom. Gość gra coraz szybciej i szybciej!

Był ze mną dłużej niż jakikolwiek inny gitarzysta. Jest moim wielkim przyjacielem, jest jak członek rodziny. Gdybym tylko czegoś potrzebował to wiem, że przyjedzie w 5 minut. Zakk pracuje bardzo ciężko, jest bardzo pracowitym gościem.

Ozzy Osbourne

Najbliższe plany Ozzy’ego Osbourne’a

Już w 2020 roku Ozzman powróci na trasę. Po trudnym 2019 roku i odwołaniu większości koncertów artysta zapowiedział, że nic nie powstrzyma go przed powrotem na scenę w przyszłym roku. Pierwszy koncert zapowiedziano na 27 maja w Atlancie.

Równolegle z obozu Ozzy’ego dotarły do nas wiadomości, że został nagrany nowy album. Nie wiadomo natomiast nic o ewentualnej dacie premiery, muzyk poinformował jedynie, że będzie to na początku 2020 roku.

Jednocześnie fanów zaskoczyła informacja jaką podał sam zainteresowany – album został nagrany bez udziału Zakka Wylde’a, który koncertował z Ozzym przez kilka ostatnich lat. Wiadomość tę potwierdził Wylde.

Ciekawostka – osoby, które wejdą na oficjalną stronę muzyka, przywita zegar odliczający czas do premiery singla z nadchodzącej płyty. Wygląda więc na to, że już 8 Listopada Książę Ciemności powróci z pierwszym nowym utworem po blisko 10 latach przerwy. Nic, tylko czekać!

Fot. Materiały promocyjne
Źródło: https://loudwire.com/ozzy-osbourne-favorite-solo-career-guitarist/

Podobne artykuły

Johan Hegg: Jeśli nie nawiążę kontaktu z fanami, to czuję, że spieprzyłem sprawę

Agata Laszuk

Antifa znów zaatakowała metal. Na celowniku Nergal.

Lena Knapik

Geoff Nicholls, były klawiszowiec Black Sabbath przegrał walkę z rakiem.

Lena Knapik

Gene Hoglan o Chucku Schuldinerze: “Muzycznie to była bułka z masłem”

Dominika Kudła

Josh Martin, gitarzysta Anal Cunt zginął na ruchomych schodach

Dominika Kudła

Mleko, chleb, jajka, “Seasons in the Abyss”… Czyli kolejne tytuły od Biedronki

Dominika Kudła

Zostaw komentarz