NEWSY PŁYTY

Monstrosity powraca po 11 latach z nowym albumem


Death metalowcy z Monstrosity powracają z pierwszym od jedenastu lat krążkiem studyjnym. Wiemy już w zasadzie wszystko i jeszcze więcej. Album zatytułowany “The Passage of Existence” ukaże się 7 września w barwach Metal Blade Records.

Do sieci trafił już pierwszy singiel zapowiadający nowy album – “Cosmic Pandemia”:

Producentem płyty jest Jason Suecof, mający na swoim koncie współpracę z takimi zespołami jak Chimaira i DevilDriver. Wokale na album zostały zarejestrowane w należącym do Obituary Redneck Studios w Gibsonton na Florydzie. Za miks odpowiada Mark Lewis, mogący się pochwalić produkcją albumów Deicide czy Cannibal Corpse.

Poniżej komentarz Lee Harrisona, perkusisty Monstrosity:

Możemy wam zaprezentować majstersztyk uniwersum Monstrosity. Ten album zasługuje na sprawiedliwe potraktowanie. Mam na myśli sposób, w jaki będziecie go słuchać. Lepiej nie robić tego na tanich słuchawkach dousznych. Ten album został stworzony do wybrzmiewania na zabójczych systemach nagłośnieniowych. Wiem, że może to brzmieć typowo, ale ta płyta była tworzona właśnie pod tym kątem. Nie mogę się doczekać, aż odegramy ją na żywo. Jestem bardzo ciekaw opinii fanów. Odpowiedź na singiel była bardzo pozytywna.

Monstrosity to zespół wywodzący się z death metalowego zagłębia lat 90-tych. Powstała na Florydzie formacja zawiązała się w roku 1990. Przez pierwszych sześć lat jej wokalistą był George “Corpsegrinder” Fisher, który zaraz po swoim odejściu zasilił szeregi Cannibal Corpse. Mostrosisty ma za sobą liczne zmiany w składzie. W obecnym trwa od 2006 roku. Do tej pory ukazało się pięć albumów studyjnych grupy. Ostatni z nich, zatytułowany “Spiritual Apocalypse”, ukazał się w 2007 roku.

Monstrosity - The Passage of Existence

Tracklista “The Passage of Existence”:

01. Cosmic Pandemia
02. Kingdom Of Fire
03. Radiated
04. Solar Vacuum
05. The Proselygeist
06. Maelstrom
07. Eyes Upon The Abyss
08. Dark Matter Invocation (Bonus track)
09. The Hive
10. Eternal Void (Bonus track)
11. Century
12. Slaves To The Evermore

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Asking Aleksandria w czerwcu zagra we Wrocławiu

Tomasz Koza

Mastodon publikuje 75-minutowy film dokumentalny

Agata Laszuk

MetalPoodle: Chester Bennington chce bić ludzi, bo ci krytykują nowy album Linkin Park

Lena Knapik

Zostaw komentarz