Cradle of Filth
Strona główna » Według Daniego Filtha nowy album Cradle of Filth będzie „brzmiał świetnie”
PŁYTY

Według Daniego Filtha nowy album Cradle of Filth będzie „brzmiał świetnie”

„Cryptoriana – The Seductiveness of Decay” to ostatni album brytyjskich muzyków z Cradle of Filth, który swoją premierę miał 22 września 2017 roku. Album spotkał się z dobrymi ocenami ze strony krytyków oraz ze strony fanów. Ostatnie dzieło grupy pod dowództwem Daniego Filtha wciąż czeka na następcę. Podczas podcastu „Rocknroll Beer Guy” wokalista wyjawił kilka faktów na temat nowego lonplay’a. W wywiadzie podał również przybliżoną datę premiery trzynastej płyty Cradle of Filth.

Dani Filth podał wstępne informacje o nowym albumie:

Zamierzamy pisać i zbierać materiał podczas trasy. Mamy wejść do studia w okolicach listopada i grudnia. Data wydania, być może sierpień przyszłego roku, może wcześniej.

Dani filth

Wokalista Cradle of Filth został zapytany o kierunek, w jaki zmierza zespół przy tworzeniu nowego albumu:

To brzmi świetnie. To tylko krok do przodu od ostatniej płyty, ale staramy się również odkrywać nowe horyzonty – trochę pomieszać. To, co słyszałem jest niesamowite. Zaczynam gromadzić pomysły, łączyć elementy. Mam nadzieję, że bycie w trasie przybliży nas do siebie i będziemy tworzyć materiał podczas soundchecku i tak dalej. To jest zdecydowanie Cradle of Filth, które znacie, i to jest najlepsza wersja, jaką możemy uzyskać. Po usłyszeniu ostatnich nagrań ludzie mówili, że „to jest powrót do starych czasów chwały”. Też tak myślę, ale nie wiem, czy to odnosi się do opinii wszystkich. Teraz nie powiem, że to jest cięższe i ciemniejsze. Mam na myśli, że zrobiliśmy to, ale wszystko jest zrobione w sposób, jak mocno się da. Będziemy po prostu trochę eksperymentować. Trudno powiedzieć, bo wszystko na ten moment jest tchórzliwe i zarodkowe.

Dani filth

Cradle of Filth odwiedzi Polskę już 29 kwietnia.

Koncert odbędzie się w warszawskiej Progresji, a jako support wystąpi niemiecka grupa The Spirit. Podczas występu muzycy wykonają w całości utwory z albumu “Cruelty And The Beast” oraz najsłynniejsze kompozycje z dyskografii kapeli.

Źródło / Fot. Artūrs Bērziņš

Podobne artykuły

Fernando Ribeiro (Moonspell) o albumie “1755” w kontekście języka

Dominika Kudła

Fani Suicide Silence z petycją o niewydawanie nowego albumu

Lena Knapik

Posłuchaj nowego albumu Azarath w całości!

Tomasz Koza

Nowa płyta Cellar Darling “The Spell” już w marcu

Lena Knapik

Amenra zakończyła prace nad nowym albumem

Tomasz Koza

Klip do nowego singla Pain Of Salvation

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!