WIDEO

Obejrzyj najnowszy teledysk Queensrÿche do utworu “Blood Of The Levant” promującego płytę “The Verdict”

Amerykanie z Queensrÿche po kilkuletniej przerwie wracają z nowym materiałem, który pojawi się na ich szesnastym albumie studyjnym pt. „The Verdict”. Premiera nowej płyty zaplanowana jest na 1 marca 2019 roku. Z wydaniem następcy „Condition Hüman” będzie się również wiązać rozpoczęcie amerykańskiej trasy, podczas której muzycy odwiedzą prawie cały kraj. Obecnie grupa występuje w składzie:

  • Michael Wilton – gitara prowadząca
  • Scott Rockenfield (nie usłyszymy go na nowym albumie) – perkusja
  • Eddie Jackson – bas
  • Parker Lundgren – gitara rytmiczna
  • Todd La Torre – wokal

Grupa właśnie opublikowała teledysk do pierwszej muzycznej zapowiedzi „The Verdict” pt. „Blood Of The Levant”.

Za reżyserię klipu odpowiadał David Brodsky, a za produkcję Allison Woest i Jakob Cena.

Todd La Torre wypowiedział się o nowej piosence i teledysku:

Jesteśmy bardzo podekscytowani prezentacją naszego nowego teledysku do „Blood Of The Levant” z naszego nadchodzącego albumu „The Verdict”. Ta piosenka i klip są oparte na prawdziwych wydarzeniach, które wywołały początek wojny w Syrii. Chcielibyśmy podziękować Davidowi Brodsky’emu i Allison Woest z MyGoodEye Music Visuals za pokazanie naszej wizji i koncepcji na ekranie. Bardzo szczególne podziękowanie idą do dodatkowej obsady i ekipy za ich cenne zaangażowanie w ten wysiłek. Czekamy na Was na trasie!

Todd La Torre

Na „The Verdict” nie usłyszymy Scotta Rockenfielda

Od pewnego czasu perkusista grupy, Scott Rockenfield nie jest widoczny na koncertach, ani przy pracy w studiu. Na występach zastępuje go Casey Grillo, znany z gry w Kamelot. Na „The Verdict” natomiast zastąpił go wokalista Queensrÿche, Todd La Torre. Powodem tego był fakt, że dwa lata temu na świat przyszło dziecko muzyka, dla którego bębniarz postanowił porzucić „na chwilę” karierę gwiazdy metalu.

La Torre wytłumaczył całą tą sytuację:

Scottowi urodziło się dziecko w 2017 roku, a on wziął z tej racji urlop ojcowski, który całkowicie popieramy – nie mamy z tym problemu. Potem zmieniło się to jednak w sześć miesięcy, dziewięć miesięcy, dwanaście miesięcy. Wtedy zapytaliśmy Scotta: „Hej, kiedy wrócisz?”, i nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Dlatego zagrałem na perkusji na płycie, ponieważ zrobiłem wszystkie dema z tymi facetami. I to po prostu miało logiczny sens. Potrafię grać, a moje umiejętności wystarczają do pełnienia tej roli.

Todd La Torre

Fot. Kadr z teledysku; Century Media, BMG Rights Management

Podobne artykuły

Premiera nowego albumu i teledysku Anti Tank Nun

Tomasz Koza

Muzycy Testament wypowiadają się o nowej płycie “Brotherhood of the Snake”

Lena Knapik

Johan Hegg z Amon Amarth gościnnie w teledysku Saxon

Lena Knapik

Zostaw komentarz