PŁYTY

Rammstein: nowy album najprawdopodobniej w kwietniu 2019

Richard Kruspe, gitarzysta Rammstein, ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów, kiedy możemy spodziewać się nowej płyty zespołu. W rozmowie dla Heavy Consequence, na pytanie o datę wydania wydawnictwa, podał kwiecień przyszłego roku. Dodając, że grupa jest już na finiszu miksowania ostatnich utworów.

Muzyk wyraził ponadto swoje zdanie na temat samych prac nad krążkiem:

Wszystko co związane z Rammstainem zabiera tak dużo czasu, ponieważ mamy tu sześciu ludzi plus inżyniera dźwięku i menadżera. I każdy z nas ma swoje własne zdanie. Dlatego idzie tak powoli, czasem wręcz frustrująco. Sądzę jednak, że sam album będzie miał w sobie potencjał, jakiego do tej pory nie udało nam się osiągnąć. Jedną z rzeczy, która moim zdaniem pchnęła nas do studia, była próba zbalansowania popularności zespołu związanej z występami na żywo. Ludzie zwykle mówią o ogniu i całej reszcie. Pomyślałem sobie: „Nie chciałbym być kolejnym KISS”. Nie chciałbym, aby mówiono wyłącznie o makijażu i tym podobnych częściej, niż o samej muzyce.

Richard Kruspe

Poniżej opinia gitarzysty na temat kierunku, jaki został obrany przez Rammstein w studio:

Chciałem płyty, która wyróżniłaby się bardziej od poprzednich. I w pewien sposób odnajduję to uczucie, słuchając nowego materiału. Podsumowując, to jak przeżycie Rammsteina trójwymiarowo. Cieszę się, że współpracowaliśmy nad tym z moim przyjacielem, Olsenem Involtinim (Emigrate). Wniósł w nasze brzmienie swoiste harmonie, co bardzo mi się podoba.

Jednocześnie przypominamy, że na przełomie października i listopada została ogłoszona europejska trasa Rammstein. W ramach której zespół odwiedzi polskich fanów 24 lipca w Chorzowie.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Olaf Heine

Podobne artykuły

Morbid Angel zapowiada nowy album „Kingdoms Disdained”. Posłuchaj pierwszego singla!

Agata Laszuk

Danzig śpiewa Elvisa, czyli nowy album z coverami

Dominika Kudła

Sólstafir nareszcie ujawnił szczegóły nowego albumu. Premiera w maju.

Lena Knapik

Zostaw komentarz