PŁYTY

Rammstein: nowy album najprawdopodobniej w kwietniu 2019

Richard Kruspe, gitarzysta Rammstein, ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów, kiedy możemy spodziewać się nowej płyty zespołu. W rozmowie dla Heavy Consequence, na pytanie o datę wydania wydawnictwa, podał kwiecień przyszłego roku. Dodając, że grupa jest już na finiszu miksowania ostatnich utworów.

Muzyk wyraził ponadto swoje zdanie na temat samych prac nad krążkiem:

Wszystko co związane z Rammstainem zabiera tak dużo czasu, ponieważ mamy tu sześciu ludzi plus inżyniera dźwięku i menadżera. I każdy z nas ma swoje własne zdanie. Dlatego idzie tak powoli, czasem wręcz frustrująco. Sądzę jednak, że sam album będzie miał w sobie potencjał, jakiego do tej pory nie udało nam się osiągnąć. Jedną z rzeczy, która moim zdaniem pchnęła nas do studia, była próba zbalansowania popularności zespołu związanej z występami na żywo. Ludzie zwykle mówią o ogniu i całej reszcie. Pomyślałem sobie: „Nie chciałbym być kolejnym KISS”. Nie chciałbym, aby mówiono wyłącznie o makijażu i tym podobnych częściej, niż o samej muzyce.

Richard Kruspe

Poniżej opinia gitarzysty na temat kierunku, jaki został obrany przez Rammstein w studio:

Chciałem płyty, która wyróżniłaby się bardziej od poprzednich. I w pewien sposób odnajduję to uczucie, słuchając nowego materiału. Podsumowując, to jak przeżycie Rammsteina trójwymiarowo. Cieszę się, że współpracowaliśmy nad tym z moim przyjacielem, Olsenem Involtinim (Emigrate). Wniósł w nasze brzmienie swoiste harmonie, co bardzo mi się podoba.

Jednocześnie przypominamy, że na przełomie października i listopada została ogłoszona europejska trasa Rammstein. W ramach której zespół odwiedzi polskich fanów 24 lipca w Chorzowie.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Olaf Heine

Podobne artykuły

Rob Halford z Judas Priest na nowym albumie In This Moment

Lena Knapik

Godsmack kończy nagrania do nowego albumu

Lena Knapik

Auri, nowy zespół Tuomasa Holopainena prezentuje klip zapowiadający debiutancką płytę

Lena Knapik

Zostaw komentarz