NEWSY PŁYTY

Rammstein opuścił studio. Następca „Liebe ist für alle da” w drodze


Dobre wieści dla fanów Rammstein. Jak dowiadujemy się z portalu Rammstein World, zespół zakończył prace we francuskim La Fabrique Studios, które pierwotnie było zarezerwowane do końca maja.

Z ostatnich wypowiedzi Richarda Kruspe jasno wynikało, że proces twórczy w Rammstein nie należy do najprzyjemniejszych. Ponoć sam zespół nieomal rozpadł się podczas prac nad ostatnim do tej pory krążkiem studyjnym „Liebe ist für alle da”, który ukazał się w 2009 roku.

Możemy mieć nadzieję, że rejestrowanie materiału na jego następcę było mniej destrukcyjne dla muzyków, którzy spędzili nad pracą ostatni miesiąc. 14 kwietnia na facebookowym profilu grupy ukazały się pierwsze zdjęcia ze studia. Jednak ponadto zespół nie zdradził więcej szczegółów.

Nowy album Rammstein być może jeszcze w 2018 roku.

Choć odrobinę więcej udało się ustalić polskiemu fanklubowi zespołu – Feuerrader. Ponoć hiszpańskie studio projektowe Error Design otrzymało zlecenie od Rammstein. Jednak czy na okładkę albumu czy może na plakat promujący trasę (albo jedno i drugie) – tego nie wie nikt poza samymi zainteresowanymi.

Płyta ma szansę ukazać się pod koniec bieżącego roku lub na początku przyszłego. Pozostaje nam wyczekiwać konkretów od samego zespołu i trzymać kciuki za rychłe ukończenie miksowania i masteringu.

Źródło: feuerrader.pl, rammsteinworld.com / Fot. Olaf Heine; Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Sakis Tolis: “Założyliśmy zespół, bo chcieliśmy brzmieć jak nasi ówcześni idole” (Wywiad)

Dominika Kudła

Rotting Christ częścią książki “The Metal Chapters” vol. 1

Agata Laszuk

Dimmu Borgir nareszcie ujawnił kolejne szczegóły nowego albumu. Okładka i data premiery znane

Tomasz Koza

Zostaw komentarz