Strona główna » Sepultura rozpocznie nagrania do nowego krążka jeszcze tego lata. Planowana premiera na 2020 rok
PŁYTY

Sepultura rozpocznie nagrania do nowego krążka jeszcze tego lata. Planowana premiera na 2020 rok
Sepultura jeszcze tego sierpnia planuje pojawić się w studiu, aby rozpocząć nagrania do nowej płyty. Jej premiera miałaby się wstępnie odbyć w lutym 2020 roku. Nadchodzący krążek, podobnie jak jego poprzednik, album “Machine Messiah” z 2017 roku, zostanie zarejestrowany w Fascination Street Studios w szwedzkim mieście Örebro pod okiem producenta Jensa Bogrena, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z Opeth, Katatonią czy Amon Amarth.

Niedawno w telewizyjnym wywiadzie gitarzysta kapeli, Andreas Kisser, powiedział:

Aktualnie pracujemy nad nowymi pomysłami, nad nową muzyką. Właściwie od zeszłego września czy października składamy nasze koncepcje do kupy, tworząc dema. Razem z Eloy’em Casagrandem, perkusistą, pracujemy w Sao Paulo, budując podstawowe struktury piosenek, a Derrick [Green, wokalista] i Paulo [Xisto Pinto Jr., basista] dokładają do tego w swoich domach swoje pomysły. Obecnie mamy około 10 utworów, ale docelowo na albumie znajdzie się ich 12.

Andreas Kisser

Planowany album wyjdzie nakładem wytwórni Nuclear Blast, z którą Sepultura związała się już prawie 10 lat temu.

Kisser współpracy z wytwórnią:

To metalowa wytwórnia, która posiada ludzi znających się na metalowej scenie od jej wczesnych dni. Ta firma się nigdy nie sprzedała. (…) Nuclear Blast zachowuje równowagę między wiarą w muzykę, w metal, hardcore i punk, a posiadaniem biznesu zdolnego wszystko wytrzymać. Wystarczy popatrzeć, ilu artystów skupia. Mamy całkowitą swobodę i wsparcie. Możemy współpracować z dowolnymi producentami i artystami, którzy projektują okładki. Nuclear bardzo wspiera i wierzy w swoje zespoły, a to wszystko, czego potrzebujemy.

Andreas Kisser

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Sodom: nowy mini-album już w listopadzie

Dominika Kudła

Stone Sour zapowiada pierwszy koncertowy album

Mateusz Lip

Metallica nagra teledysk do każdego utworu z nowej płyty

Lena Knapik

Nowy album Aborted we wrześniu 2018 roku

Dominika Kudła

Szczegóły nowej płyty Septicflesh. Posłuchaj pierwszego singla.

Lena Knapik

Posłuchaj trzeciego singla Mastodon

Lena Knapik

Zostaw komentarz