PŁYTY

Sepultura rozpocznie nagrania do nowego krążka jeszcze tego lata. Planowana premiera na 2020 rok
Sepultura jeszcze tego sierpnia planuje pojawić się w studiu, aby rozpocząć nagrania do nowej płyty. Jej premiera miałaby się wstępnie odbyć w lutym 2020 roku. Nadchodzący krążek, podobnie jak jego poprzednik, album “Machine Messiah” z 2017 roku, zostanie zarejestrowany w Fascination Street Studios w szwedzkim mieście Örebro pod okiem producenta Jensa Bogrena, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z Opeth, Katatonią czy Amon Amarth.

Niedawno w telewizyjnym wywiadzie gitarzysta kapeli, Andreas Kisser, powiedział:

Aktualnie pracujemy nad nowymi pomysłami, nad nową muzyką. Właściwie od zeszłego września czy października składamy nasze koncepcje do kupy, tworząc dema. Razem z Eloy’em Casagrandem, perkusistą, pracujemy w Sao Paulo, budując podstawowe struktury piosenek, a Derrick [Green, wokalista] i Paulo [Xisto Pinto Jr., basista] dokładają do tego w swoich domach swoje pomysły. Obecnie mamy około 10 utworów, ale docelowo na albumie znajdzie się ich 12.

Andreas Kisser

Planowany album wyjdzie nakładem wytwórni Nuclear Blast, z którą Sepultura związała się już prawie 10 lat temu.

Kisser współpracy z wytwórnią:

To metalowa wytwórnia, która posiada ludzi znających się na metalowej scenie od jej wczesnych dni. Ta firma się nigdy nie sprzedała. (…) Nuclear Blast zachowuje równowagę między wiarą w muzykę, w metal, hardcore i punk, a posiadaniem biznesu zdolnego wszystko wytrzymać. Wystarczy popatrzeć, ilu artystów skupia. Mamy całkowitą swobodę i wsparcie. Możemy współpracować z dowolnymi producentami i artystami, którzy projektują okładki. Nuclear bardzo wspiera i wierzy w swoje zespoły, a to wszystko, czego potrzebujemy.

Andreas Kisser

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Testament rozpoczyna prace nad nowym albumem

Lena Knapik

Five Finger Death Punch zapowiedział rozpoczęcie prac nad nowym albumem

Bartłomiej Pasiak

Ogień, wybuchy i fajerwerki – nowe DVD od Rammstein

Lena Knapik

Zostaw komentarz