“Symphonized”, Anneke van Giersbergen zapowiada koncertowy album


Holenderska wokalistka zapowiedziała wydanie płyty koncertowej zatytułowanej “Symphonized”. Album ukaże się w kilku różnych formatach: CD, 2LP+CD oraz w wersji cyfrowej. Premiera przewidziana jest na 16 listopada bieżącego roku.

O “Symphonized” Anneke van Giersbergen mówi:

Album został zarejestrowany w maju podczas holenderskich koncertów, gdzie występowałam ze wspaniałą Residentie Orkest The Hague prowadzoną przez Arjana Tiena.

Residentie Orkest The Hague to założona w 1905r. holenderska orkiestra symfoniczna, która, jak pisze Anneke, często podejmuje się tworzenia krzyżówek muzyki klasycznej z popularną (“cross-over projects”).

W dalszej części komentarza czytamy:

Gdy dyrektor artystyczny Sven Arne Tepl zaprosił mnie do stworzenia nowych wersji nagranych przeze mnie utworów, od razu zapaliłam się do tego pomysłu. Pomyślałam, że będzie to idealny wstęp do mojego przyszłorocznego 25-lecia (pracy scenicznej), jako, że debiutowałam z The Gathering w 1994r.

Zamiast zarejestrować utwory w składzie zespół z dodatkowym akompaniamentem orkiestry, zdecydowano, że utwory zostaną zaaranżowane wyłącznie na orkiestrę symfoniczną. Nowe aranżacje przygotowali Marijn van Prooijen i Gijs Kramers, a Anneke mówi, że jest dumna z efektu.

Anneke van Giersbergen to holenderska wokalistka, znana przede wszystkim z występów w grupie The Gathering (1994-2007).

W latach 2007-2010 śpiewała w grupie Agua De Annique, obecnie stoi na czele formacji VUUR. Współpracowała również m.in. z grupami Napalm Death, Moonspell, Anathema czy Within Temptation.

Przypomnijmy, że praca nad “Symphonized” to nie pierwszy kontakt wokalistki z orkiestrą. Wcześniej występowała na scenie z Metropool Orchestra, zarejestrowane wtedy “Strange Machines” i “Leaves” ukazały się na stronach B singli The Gathering.

Setlista “Symphonized”:

1. Feel Alive
2. Amity (z repertuaru The Gathering)
3. Your Glorious Light Will Shine – Helsinki (z repertuaru VUUR)
4. Two Souls (z repertuaru Lorrainville)
5. When I Am laid In Earth (aria Henry’ego Purcella)
6. Travel (z repertuaru The Gathering)
7. Zo Lief (utwór wcześniej niepublikowany)
8. You Will Never Change
9. Freedom – Rio (z repertuaru VUUR)
10. Forgotten (z repertuaru The Gathering)
11. Shores Of India (z repertuaru The Gentle Storm)

Źródło: Oficjalna strona artystki / Fot. Materiał promocyjne, fragment okładki “Symphonized”

KOMENTARZE

  • Mateusz
    12 września 2018 | 16:16
    Link

    Uwielbiam rock w każdej postaci. Zespoły polskie jak i zagraniczne. Jednakże nigdy nie potrafiłam zrozumieć sedna tego zespołu. Muzyka nie podbiła moje serce. Jednakże znam sporo osób, którzy nachalnie się nimi zachwycają. No cóż, chyba kwestia gustu. Powodzenia w dalszej karierze!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *