NEWSY PŁYTY

Them Pulp Criminals zadebiutuje w Malignant Voices

Nie mają w sercach Boga, bo nie on okazał się być miłością. Zapomniał o niej, przepił, przegrał w karty w podrzędnej krakowskiej spelunie, gdy przy stole siedział On. Stary znajomy spod ciemnej gwiazdy, Lucyferem zwany. Teraz to on jest miłością. Wkrótce się o tym przekonacie, bo debiutu Them Pulp Criminals nie kochać się nie da.

“Lucifer is Love”, pełnoprawny debiut Them Pulp Criminals w końcu ujrzy światło dnia i blask nocy. Stanie się to już 12 sierpnia, na mocy paktu z Malignant Voices.

Them Pulp Criminals to rezultat dżentelmeńskiej umowy pomiędzy wokalistą Tymkiem Jędrzejczykiem (Ragehammer, Exmortum, Outre) i kompozytorem Igorem Herzykiem. Obaj od lat tworzą w Krakowie – mieście scen, knajp i rynsztoków; poetów, pijaków i kurwiarzy, od dawna spowitym smogiem artystycznej bohemy. Dotychczasowy, awanturniczy bagaż doświadczeń skłonił ich do obrania zupełnie nowej muzycznej ścieżki. Piosenki Them Pulp Criminals rezonują podupadającym duchem Krakowa. To dark-folkowe opowieści z otchłani widzianej oczami samotnika, historie o dekadencji, namiętnościach, krwi oraz siarce, podane z klasą i zaśpiewane szarmancką frazą.

“Lucifer is Love” to zaproszenie do świata, który powinien odrzucać a mimo to fascynuje. Jeśli na Brackiej wciąż pada deszcz, to dlatego, że Bóg na niebiosach opłakuje swój upadek.

Album ukazał się 12.08 jako stylowy, 6-panelowy digipack.

Posłuchaj jeśli lubisz: The Coffinshakers, Johnny Cash, King Dude, Danzig, Siouxie and the Banshees.

Podobne artykuły

Ekskluzywna premiera teledysku In Twilight’s Embrace do utworu “As Future Evaporates”

Tomasz Koza

Oranssi Pazuzu na trzech koncertach w Polsce!

Tomasz Koza

Breaking Benjamin dołącza do składu Capital Of Rock 2017

Tomasz Koza

Zostaw komentarz