Black Sabbath - Forbidden
Strona główna » Tony Iommi pracuje nad zremasterowaną wersją „Forbidden” Black Sabbath
PŁYTY

Tony Iommi pracuje nad zremasterowaną wersją „Forbidden” Black Sabbath

Legendarny gitarzysta, Tony Iommi w filmiku, umieszczonym na swoim profilu na Facebooku, poinformował, że w 2019 roku ukaże się poprawiona wersja albumu „Forbidden”. W filmie również składa życzenia bożonarodzeniowe.

Płyta ukazała się 20 czerwca 1995 roku. Na tym wydawnictwie po raz ostatni usłyszeliśmy Tony’ego Martina w roli wokalisty Black Sabbath. Oprócz Martina i Iommiego na longplay’u zagrali również: Neil Murray – bas; Cozy Powell – perkusja; Geoff Nicholls – instrumenty klawiszowe.

Iommi oraz Mike Exeter odnowią brzmienie „Forbidden”

Po wydaniu tego albumu głosy niezadowolenia dochodziły od fanów oraz od zespołu. Muzycy byli bardzo zrozpaczeni swoim graniem i starali się szybko zapomnieć o tej wtopie. Jak napomina Iommi w swoim filmiku:

Wiem, że Cozy nigdy nie był zadowolony z dźwięku jego bębnów, nikt z nas nie był na prawdę zadowolony z brzmienia tej płyty.

Tony Iommi

Gitarzysta Black Sabbath oraz inżynier dźwięku i producent, Mike Exeter pracują nad odnowionym brzmieniem „Forbidden”. To nie będzie pierwsza współpraca tego drugiego z Black Sabbath, już wcześniej pracował nad brzmieniem m.in. „13”, koncertowego „The End” czy składanki „The Dio Years”.

Iommi i Exeter mają nadzieję, że brzmienie tego wydawnictwa chociaż trochę się polepszy. Fani z niecierpliwością czekają na wynik remasterowania, wg niektórych, najgorszej płyty Black Sabbath.

Przed Tonym Iommim bardzo pracowity rok

Muzyk zapowiedział już, że usłyszymy go na nowej płycie szwedzkiej grupy Candlemass. Gitarzysta zagrał solówkę w utworze „Astorolus – The Great Octopus”. Album swoją premierę będzie mieć 22 lutego 2019 roku. W jednym z wywiadów wyznał również, że tworzy kompozycje, które być może trafią na nowy solowy album. My z niecierpliwością czekamy na oficjalne ogłoszenie na temat wydania nowego materiału od mistrza riffów, Tony’ego Iommiego.

Skan okładki

Podobne artykuły

Enslaved kończy prace nad nową płytą

Tomasz Koza

Posłuchaj fragmentu utworu z nowego albumu Paradise Lost

Lena Knapik

Posłuchaj utworu z nowej płyty Cavalera Conspiracy

Lena Knapik

Sacred Reich rozpoczyna prace nad nowym albumem już bez Grega Halla

Dominika Kudła

Obejrzyj teledysk We Sell The Dead do utworu “Pale And Perfect”

Lena Knapik

Nadciąga nowy album My Dying Bride

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!