Batushka
Strona główna » Bartłomiej Krysiuk: “To ja stoję za sukcesem Batushki”
NEWSY

Bartłomiej Krysiuk: “To ja stoję za sukcesem Batushki”

I tak oto nadszedł Nowy Rok, a wraz z nim – nowa odsłona konfliktu w Batushce.

W ostatnich dniach mieliśmy okazję zapoznać się z wersją wydarzeń przedstawioną przez Krzysztofa “Derpha” Drabikowskiego. Muzyk opublikował na swoim kanale na Youtube film, w którym w języku angielskim opowiada fanom, jak sytuacja wyglądała z jego perspektywy.

Naturalną koleją rzeczy było więc pojawienie się odpowiedzi na podane w ten sposób informacje i jak się okazało, nie trzeba było czekać długo – już pierwszego dnia stycznia 2019 ukazał się przeprowadzony przez portal Soundrive.pl wywiad z drugą stroną “batushkowego” konfliktu – Bartłomiejem Krysiukiem.

W wywiadzie tym pada wiele informacji sprzecznych z tymi podanymi wcześniej przez Krzysztofa Drabikowskiego.

Były wokalista grupy twierdzi, że Krzysztof jest jedynie autorem partii gitarowych, które możemy usłyszeć na albumie „Litourgiya”, zaś Bartłomiej Krysiuk nie tylko zaaranżował i nagrał wokale, ale również wymyślił i sponsorował całą otoczkę wizualną zespołu – scenografię, grafiki, ikonografiki, kostiumy, a nawet używany przez zespół sprzęt.

Sfinansował również wydanie debiutanckiej płyty grupy. Za partie perkusyjne ma być odpowiedzialny perkusista grupy, Marcin Bielemiuk Cała odpowiedzialność związana z działalnością zespołu miała spoczywać właśnie na BartłomiejuKrzysztof miał jedynie pobierać wynagrodzenie. W skrócie: zdaniem Bartłomieja, Krzysztof kłamie, a Batushka jako projekt należy do niego.

W rozmowie tej sporo uwagi poświęca się rzekomym „problemom z głową” gitarzysty, które miały powodować m.in. nieustanne zmiany w składzie Batushki; wyjaśnione zostają również niejasności dotyczące nowego materiału grupy i zastrzeżenia przez Bartłomieja znaku towarowego.

Uważamy, że obie strony sporu zasługują na przedstawienie ich argumentów w sposób godny i pozbawiony faworyzacji, stąd polecamy Wam poświęcić kilka chwil na przeczytanie tego wywiadu. W ten sposób będziecie mogli wyrobić sobie własne zdanie na temat tej kontrowersyjnej sytuacji.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że z uwagi na całokształt sytuacji i szacunek do naszych czytelników, redakcja MetalNews.pl podjęła decyzję o zaprzestaniu śledzenia konfliktu w zespole Batushka do czasu jego ostatecznego rozwiązania.

Fot. Materiały promocyjne / facebook.com/Batushkaband/

Podobne artykuły

Robb Flynn po raz kolejny o “Catharsis”: “Cholera, gadamy bzdury na tym albumie!”

Dominika Kudła

Battle Beast, Majesty i Gyze przyjadą do Wrocławia

Tomasz Koza

Rotting Christ wyda kompilację najlepszych utworów

Agata Laszuk

Brutal Assault 2018: zostały już tylko dwa dni!

Dominika Kudła

Arkhon Infaustus po 10 latach wraca do Polski

Tomasz Koza

Premiera nowego utworu THAW

Tomasz Koza

8 komentarzy

Krzywywinyl 2 stycznia 2019 at 10:19

Grubasie Krysiuku, od lat robisz ludzi w balona..
Swoją drogą, poza faktycznie przyciągająca oko oprawa wizualna, kapela jest bardzo przeciętna.

Odpowiedz
Risen 2 stycznia 2019 at 21:29

Do cholery z tym krajem. FAZI i CYPIS mieli podobną spinę przy nowym albumie Spawaczy. Wydawałoby się, że w kręgu metalowym znajdą się bardziej honorowe i godne jednostki, ale po raz kolejny zostaje tylko niesmak. To ujma dla nas wszystkich, że każdy większy sukces odniesiony w tym kraju musi być okupiony dramą, aferą i szarpaniem flagi, jak to dosadnie ukazał Marek Koterski w “Dniu świra”.

Odpowiedz
kkokko 3 stycznia 2019 at 08:10

BRAVO admini/ie za cenzurę – usuwacie komentarze, które nie są Wam w smak? Hipokryzja i nic więcej, nie jesteście w niczym lepsi od tych wszystkich co siedzą na Wiejskiej – im zarzucacie działania rodem z PRLu i kościółkowatość, a robicie to samo. Żenada i tyle!!!

Odpowiedz
Tomasz Koza 3 stycznia 2019 at 10:11

Wybacz, ale skrajnie obraźliwe komentarze nie będą tolerowane.

Odpowiedz
kkokko 3 stycznia 2019 at 17:50

Co znaczy skrajnie? Chyba przedefiniował Pan pojęcie obraźliwe !!! Śledzę stronę nie od dzisiaj i czytałem bardziej skrajne – jak to zostało ujęte, ale nie zamierzam z Panem dyskutować, poza tym nie pamiętam, żebyśmy przeszli na TY – a uważam to za skrajnie nie na miejscu.

Odpowiedz
dawgel 4 stycznia 2019 at 20:01

kkokko, przecież sam napisałeś wcześniej “które nie są Wam w smak” “nie jesteście lepsi” “robicie to samo” – a potem czepiasz się, że ktoś tak samo odzywa się do ciebie? Jesteś tak arogancki czy tak głupi?

Odpowiedz
Roman 11 stycznia 2019 at 22:43

Nie liczy się kto sponsorował zespół ale kto go założył. Dlatego argument Krysiuka jest słaby.

Odpowiedz
Hipokryzja 30 maja 2019 at 20:20

Postawiliśmy wszystko na jedną kartę HAHAHAHAHAHAHA. Mów to typ który ma Witching Hour HAHAHAHAHAH.

Hipokryzja, tyle w temacie. Cały wywiad do śmieci

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!