Strona główna » Jedne z najbardziej zadziwiających riderów kapel metalowych
NEWSY SPECJALNE

Jedne z najbardziej zadziwiających riderów kapel metalowych

Być organizatorem koncertów to wcale nie bułka z masłem. Trzeba zapewnić goszczącym muzykom wszystko, czego sobie zażyczą… a czasem ich lista życzeń jest naprawdę dziwna lub wręcz przerażająca.

Poniżej kilka najdziwniejszych riderów*, jakie przedstawili muzycy kapel metalowych.

Slayer, podczas festiwalu w 2011 roku Fun Fun Fun Fest, zażądał 50 000 żywych pszczół, 100 śnieżnobiałych kóz na rzeź, krwioodpornych parasoli, tacy kanapek ułożonych w kształcie pentagramu oraz ludzkiej czaszki wypełnionej cukierkami Red Hots. Na liście życzeń znalazły się także stół pingpongowy, cztery czarne piłki do fitnessu oraz serial Hagan’s Heroes na DVD.

Metallica natomiast pała wielką miłością do bekonu i zażyczyła sobie, aby był on podawany podczas każdego posiłku. Jak wiadomo zespół bardzo się ceni, podczas trasy w 2004 roku muzycy zażądali ubezpieczenia w wysokości 5 000 000 $ za każdy koncert, nie serwowania alkoholu przed i podczas występu oraz postawienia za kulisami 16 stołów bankietowych o długości od 2 do 2,5 metra każdy.Jeśli chodzi o “Księcia Ciemności”, czyli Ozzy’ego Osbourne’a, to ten ma świadomość swojej nie najlepszej kondycji zdrowotnej. Podczas koncertów muzyk zażądał trzech zbiorników z tlenem oraz obecności lekarza, który ma doświadczenie w podawaniu zastrzyków z witaminą B-12 oraz Decadronem (lek stosowany m.in. przy gwałtownych napadach astmy).

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda rider kontrowersyjnej grupy Gorgoroth? Podczas trasy w 2005 roku zespół zażądał niewiarygodnej ilości alkoholu: piwa, wina oraz wódki, a także prezerwatyw o smaku truskawkowym. Muzycy zażyczyli sobie także 50 owczych głów, 200 metrów drutu kolczastego oraz stolarza, który zbudowałby na potrzeby występu krzyże, barykady oraz konstrukcje podtrzymujące drut kolczasty. Dawanie koncertów w takich warunkach musi być bardzo ciężką pracą, ponieważ muzycy zażądali także obecności masażystki.

*Rider – lista żądań, jakie składa zespół podczas odbywania trasy koncertowej.

Artykuł autorstwa: Agnieszka Typiak

Podobne artykuły

Kompletna twórczość Nevermore jako limitowany box set

Agata Laszuk

Belphegor zdradza szczegóły nowego albumu

Lena Knapik

Decapitated zagra na Kutno Rock&Rose Fest 2018

Szymon Grzybowski

Guns N’ Roses w Polsce 2018: bilety i szczegóły koncertu

Tomasz Koza

Static-X w posiadaniu niepublikowanych wokali Wayne’a Statica – “Project Regeneration” w przygotowaniu

Lena Knapik

Crowbar w październiku na deskach poznańskiego klubu U Bazyla

Agata Laszuk

1 komentarz

iii 21 października 2016 at 22:53

fajny pomysl, chociaz spodziewalem sie wiekszej listy.
ps. tlumaczenie co to jest rider? ktos kto chocby weekendowo interesuje sie muzyka moze tego nie wiedziec? lepiej to usuncie 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!