Rocznica albumu Sepultura - Beneath The Remains
Strona główna » 🔥 Max i Igor Cavalera próbują ożywić ducha Sepultury – koncert w Polsce
SPECJALNE

🔥 Max i Igor Cavalera próbują ożywić ducha Sepultury – koncert w Polsce

Na 10 długich lat drogi braci Igora i Maxa Cavalera rozeszły się zarówno artystycznie, jak i rodzinnie. Przez te wszystkie lata wielu liczyło na to, że bracia kiedyś spotkają się ponownie w macierzystej kapeli, czyli Sepulturze.

Dziś ani Max, ani Igor nie grają już w tym zespole, ale duch twórczości klasycznych dokonań Sepy czuć na każdym ich krążku. W jaki sposób doszło do konfliktu pomiędzy Maxem i Igorem Cavalera i w jakich okolicznościach znów podjęli współpracę artystyczną? To pytania, na które warto poszukać odpowiedzi. Zwłaszcza że bracia wracają do Polski na specjalny koncert, podczas którego odegrają utwory Sepultury z płyt „Beneath The Remains” oraz „Arise” – dla wielu najlepszych krążków w dorobku zespołu.

Tragedia u szczytu popularności Sepultury

Kto wie, jak potoczyłyby się losy Sepultury, gdyby nie tragiczne wydarzenia z 1996 roku i ich następstwa. Brazylijska kapela była wówczas u szczytu popularności. Wydana na początku tamtego roku płyta „Roots” zachwycała fanów i recenzentów, osiągała też świetne wyniki sprzedaży, a z muzyków zrobiła prawdziwe gwiazdy ciężkiego grania.

Latem zespół grał w Europie trasę koncertową u boku samego Ozzy’ego Osborne’a. Jednak 16 sierpnia 1996 roku do Maxa Cavalery i jego żony Glorii, która pełniła również funkcję managerki zespołu, spłynęła tragiczna wiadomość. Syn kobiety, a także pasierb Maxa zginął w wypadku samochodowym w rodzinnym Phoenix w USA. Trasę przerwano, a Max wraz z żoną poleciał prywatnym odrzutowcem Osborne’a do Stanów, gdzie został do czasu pogrzebu.

Max Cavalera odchodzi z Sepultury

Po uroczystościach wrócił jednak do kolegów, aby kontynuować trasę. Ta trwała do 16 grudnia. Zakończył ją wyprzedany do ostatniego biletu koncert w londyńskim Brixton Academy, który zarejestrowano i wydano jako album live „Under a Pale Grey Sky”.

Tuż po tym występie Igor Cavalera, Andreas Kisser oraz Paulo Jr. zakomunikowali Maxowi, że chcą zmian personalnych w otoczeniu zespołu. Nalegali, aby Gloria przestała pełnić funkcję managerki. W ich ocenie nie zajmowała się należycie swoimi obowiązkami i dbała jedynie o interesy Maxa, a nie całego składu.

Gitarzysta i wokalista widział tę sprawę zupełnie inaczej, a wystąpienie kolegów z zespołu potraktował jako akt zdrady i wbicie noża w plecy. Szczególnie bolało go to, że brał w tym udział Igor, jego brat. Max uznał, że kontynuowanie współpracy w takich okolicznościach jest niemożliwe i odszedł z zespołu.

Po latach wyznał, że atmosfera w zespole „siadła” wiele miesięcy wcześniej, a jedną z osób, która się walnie do tego przyczyniła była żona Andreasa Kissera, która oczekiwała, że po śmierci pasierba Max jak najszybciej wróci do Europy grać koncerty.

Podobne artykuły

Chester Bennington z Linkin Park popełnił samobójstwo

Lena Knapik

Łabędzi śpiew glam metalu – 30. rocznica debiutu Skid Row

Szymon Grzybowski

Motörhead wciąż na pełnym gazie – BMG wznawia płyty z lat 2002-2008

Szymon Grzybowski

Odkrywczy XXI-wieczny metal? Slipknot! – 15 rocznica wydania „Vol. 3: (The Subliminal Verses)”

Bartłomiej Pasiak

10 popowych hitów w wersji rockmetal (część 2)

Paweł Kurczonek

Zmiana danych na bilecie za okazaniem L4 lub aktu zgonu, czyli kolejny kontrowersyjny pomysł Live Nation

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!