UNBOXING

Unboxing: Slayer – Repentless (Strictly LTD. Box Set)

SŁOWEM WSTĘPU

Jest i on. Kolejny unboxing na łamach MetalNews.pl z łatką nr #2. Tym razem padło na ściśle limitowany box set Slayer – Repentless. Podobnie jak  w przypadku Accept – Blind Rage, “uroczyste” rozpakowanie i zaprezentowanie zawartości odbyło się za pośrednictwem transmisji na żywo na naszym profilu na Facebooku. Wszystkim obecnym serdecznie dziękuję. Oczywiście film jest również dostępny w formie retransmisji, którą możecie obejrzeć tutaj. Przejdźmy zatem do unboxingu.

PUDEŁKO

Zacznę od wymiarów, a prezentują się one następująco: 33 cm x 33 cm x 4 cm. Wykonane jest z grubego kartonu. Tradycyjnie przód przedstawia okładkę płyty “Repentless“, której autorem jest uznany rysownik Marcelo Vasco. Ma on na swoim koncie wiele znakomitych prac, które możecie sprawdzić tutaj. Z tyłu natomiast możemy poznać dokładną zawartość zestawu, tracklistę oraz setlistę koncertu z Wacken 2014.

Digi(pak)

Jak już mogliście przeczytać w poprzednim artykule, jestem fanem rozszerzonych edycji danego albumu. Podobnie jak w przypadku Accept, również mamy do czynienia z digi(pakiem) (który nie do końca nim jest) wsuwanym w slipcase. Dla mnie to bardzo dobry pomysł, ze względu na dodatkową ochronę przed uszkodzeniami.

Jeśli chodzi o wykonanie, oczywiście jest ono na bardzo wysokim poziomie. Wysokiej jakości lakierowany papier, umieszczone grafiki są czytelne i naprawdę robią wrażenie. Sam digi(pak) jest w formie rozkładanego, odwróconego krzyża i dla nieświadomej niczego osoby może wywołać charakterystyczne “łooooo!”. Oczywiście edycja ta nie jest tylko na wyłączność tego zestawu, można ją zakupić oddzielnie. Oprócz płyty “Repentless” otrzymujemy dodatkowy dysk Bu-ray, na którym znajduje się zarejestrowany występ zespołu podczas Wacken 2014.

Dlaczego nie digipak? Dla mnie to wydanie zawsze kojarzyło się w rozkładanej formie z plastikowymi tackami, do których umieszczane są płyty. W tym przypadku płyty wsuwane są w umieszczone po bokach koperty, podobnie jak książeczka. Tutaj mam dylemat, ponieważ bardzo nie lubię takiej formy, ale z drugiej strony praca jaka została włożona w tę edycję usprawiedliwia taki zabieg.


DODATKOWE PŁYTY

Jak wspomniałem wcześniej, w digi(paku) otrzymujemy płytę, na którym znajduje się koncert Slayera z Wacken 2014 na Blu-ray. Wytwórnia również w tym przypadku pomyślała, iż nie każdy musi posiadać odpowiedni do tego odtwarzacz i ten sam koncert otrzymujemy w wersji DVD, jakby tego było mało także w formie audio. Obie płyty umieszczone są w osobne koperty.

OBRAZ / PLAKAT

Dodatkowy bonus jaki otrzymujemy to dwie grafiki. Pierwszą nazwałem obrazem, ponieważ została ona wydrukowana na sztywnym papierze, który idealnie komponowałby się z ciekawą antyramą. Mamy dwie opcje do wyboru, na pierwszej stronie znajdują się obecni członkowie zespołu. Ta część jest połyskliwa. Druga (moim zdaniem ciekawsza) przedstawia ukrzyżowanego jegomościa. Bluźnierstwo pełną parą. Ta strona jest matowa. Wymiary: 30 cm x 30 cm.

Plakat wykonany na papierze kredowym (połysk). Jednostronny, na którym widzimy okładkę “Repentless“. Jest dwukrotnie większy od poprzednika (60 cm x 60 cm).

WINYL

Ostatnim punktem tego unboxingu jest 12″ winyl z umieszczoną na nim grafiką, na którym oczywiście umieszczona jest całą muzyka z “Repentless“. Na pierwszej stronie będziemy mogli posłuchać utworów od “Delusions of Saviour” do “When the Stillness Comes”, na drugiej z kolei od “Chasing Death” do “Pride in Prejudice”. Wizualnie wygląda znakomicie. Płyta umieszczona jest tylko w plastikowej kopercie.

PODSUMOWANIE

Slayer – Repentless Box Set okraszony jako ściśle limitowany, wydaje się faktycznie limitowany. Sugeruję się tym, że w Polsce nie udało mi się znaleźć żadnego sklepu, który mógłby go obecnie posiadać. Jak za taki zestaw cena ok 175 zł nie jest jakaś bardzo wygórowana. Digi(pak) obecnie można nabyć za ok. 70 zł, winyl w podobnej cenie. Dodatkowe fanty i fakt, że posiadamy nieco bardziej wyjątkowe wydanie, mogą zachęcić do zakupu. Na mnie jednak wrażenia to nie zrobiło.

Podobne artykuły

Unboxing: Accept – Blind Rage (Fan Box)

Tomasz Koza

Unboxing: Sabaton – The Last Stand (Box Set)

Tomasz Koza

Zostaw komentarz