WIDEO

Gorod: obejrzyj teledysk do utworu z nowej płyty


19 października miała miejsce premiera szóstego studyjnego albumu Gorod zatytułowanego „Aethra”. Tego samego dnia ukazał się teledysk do „Bekhten’s Curse”, jednego z utworów pochodzących z płyty. Poniżej efekty współpracy zespołu ze studiem Disclosure Productions:


Julien Deyres, wokalista Gorod, w poniższych słowach o utworze:

Ze wszystkich tekstów, jakie znalazły się na płycie, ten wymagał od nas najdłuższych przygotowań. Nie jestem specjalistą starożytnego Egiptu. Ale podczas studiowania bóstw związanych z księżycem odkryłem niezwykłą historię uzdrowienia szwagierki Ramzesa II. Ta historia jest wygrawerowana na jednym z pomników nagrobnych, które możesz znaleźć w Luwrze… I uchodzi za jedną z większych historycznych ściem. W utworze zdecydowałem się na wcielenie w rolę jednego z ocalałych z miasta Bekhten. Miasta, które zostało zniszczone celem odbudowania

Za produkcję oraz zarejestrowanie materiału odpowiadał gitarzysta zespołu – Mathieu Pascal. Prace prowadził w swoim własnym Bud Studio. Nad miksem czuwał Daniel Bergstrand, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Meshuggah, Behemoth czy Decapitated. Mastering odbywał się pod okiem Lawrence’a Mackrory.

Deyres objaśnił ponadto, co stanowiło centralny punkt “Aethra”:

Księżyc, gwiazdy, alegorie i uniwersalne symbole… Coś, co dotyczy ludzi z każdej epoki. Oto główny koncept albumu. Tutaj podzieliliśmy je po równo na każdy z tekstów. Mamy cztery utwory dotyczące kobiecych bóstw, cztery dotyczące męskich. Dwa pozostałe skupiają się na uniwersalnych symbolizmie. Opowiadają o sowie oraz o gwieździe jako takich.

Mamy tu studium różnych kultów księżyca, jakie przez lata rodziły się w kulturach. Niektóre zostały potraktowane w narracyjny sposób, inne w bardziej poetycki czy filozoficzny. Generalnie mamy tu bardzo osobiste odczytanie mitów; ich krytyczną analizę.

Mathieu Pascal uzupełnił wypowiedź charakterystyką przebiegu prac:

Sam proces pisania był wyjątkowo krótki. Trwał sześć tygodni. Zależało mi na bardziej spontanicznej muzyce zorientowanej na proste, acz efektywne struktury. Po raz pierwszy pisałem utwory myśląc o nich pod kątem zaprezentowania ich na scenie. O ich odbiorze na żywo. I, oczywiście, jak przekazać je publice.

Gorod Aethra okladka

Tracklista “Aethra”:

01. Wolfsmond
02. Bekhten’s Curse
03. Aethra
04. The Sentry
05. Hina
06. And The Moon Turned Black
07. Chandra And The Maiden
08. Goddess Of Dirt
09. Inexorable
10. A Light Unseen

 

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Kadr z teledysku

Podobne artykuły

Jak radzi sobie za perkusją syn Mike’a Portnoya?

Agata Laszuk

Morbid Angel i nowy utwór “Warped” po raz pierwszy na żywo!

Tomasz Koza

Steel Panther ujawnia szczegóły nowego albumu i teledysk

Tomasz Koza

Zostaw komentarz