WIDEO

Jinjer: posłuchaj nowego utworu “Ape”


Ukraińska formacja Jinjer zaprezentowała 19 października swój nowy singiel zatytułowany „Ape”. Do utworu powstał teledysk, który możecie obejrzeć poniżej:


Basista Jinjer, Eugene Abdiukhanov, komentuje:

Mijają dwa lata od wydania ostatniego materiału. Najwyższy czas, aby wyłożyć coś nowego. Od wiosny uzbierało nam się kilka muzycznych pomysłów, które z niecierpliwością chcielibyśmy przekuć w utwory. Innymi słowy bardzo chcieliśmy wreszcie przemówić naszą muzyką. I oto jest! Wygląda na to, że ta jesień będzie należeć do Jinjer.

Muzyk wypowiadał się wcześniej w tym roku w wywiadzie dla francuskiego Loud TV na temat planów formacji. Przyznał wówczas, że poszukiwany jest inny, nowy kierunek; inne podejście. Bardziej progresywne.

Zespół wszedł niedawno do studia celem zarejestrowania mini – albumu „Micro”. Zgodnie z zapowiedziami płyta powinna się ukazać przed końcem roku nakładem Napalm Records.

Tatiana Shmaliyuk, wokalistka grupy, zapytana o następcę wydanego w 2016 roku „King of Everything”, odpowiedziała, że zespół cały czas pisze i komponuje. A ponadto, że muzycznie zostały już ukończone cztery utwory. Natomiast kwestię tekstów skomentowała następująco:

Nie mam pomysłu. Nie mam pojęcia, co powstanie. W pierwszej kolejności muszę usłyszeć muzykę, poczuć jej atmosferę i może wtedy się nią zainspirować. Zazwyczaj natchnienie biorę z naszej własnej twórczości. Izoluję się wówczas; odcinam od jakiejkolwiek innej muzyki i słucham wyłącznie materiału, który udało nam się zarejestrować.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

“Juno” – obejrzyj nowy klip TesseracT

Dominika Kudła

Wojna według Venom Inc.

Dominika Kudła

Black Earth: obejrzyj teledysk do nowego utworu „Burn on the Flame”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz