NEWSY WIDEO

Lamb of God pod szyldem Burn the Priest przedstawia nowy teledysk


Lamb of God postanowił uczcić swoje dwudziestolecie powrotem do korzeni. Z okazji rocznicy muzycy wydali płytę “Legion: XX” pod szyldem Burn the Priest – nazwą, pod którą pierwotnie powstała kapela.

“Legion: XX” jest kompozycją dziesięciu coverów.

Wybór samych utworów nie jest przypadkowy. Członkowie Lamb of God nadali nowe brzmienie piosenkom z dorobków zespołów, którymi inspirowali się na początku swojej działalności. Teraz grupa prezentuje teledysk do własnej wersji “Jesus Built My Hotrod” z repertuaru Ministry (klip można obejrzeć na oficjalnej stronie LoG).

Gitarzysta Mark Morton o wyborze akurat tej piosenki:

To był wzorcowy utwór wczesnych lat 90. Początkowo nawet nie planowaliśmy jej robić, ale wraz z producentem Joshem Wilburem szybko ją ogarnęliśmy. Okazało się, że to nasza ulubiona pozycja z tej płyty. Działaliśmy bez żadnego planu, więc po prostu było fajnie i się udało.

Przypomnijmy, że kapela powstała w 1994 roku jako Burn the Priest, a w 1999 pojawił się tak samo nazwany, debiutancki album. Po premierze płyty zmienił się skład zespołu – z formacji odszedł gitarzysta Abe Spear, który postanowił zająć się filmem i fotografią. Jego miejsce zajął młodszy brat Chrisa Adlera, Willie Adler. Jeszcze przed wydaniem kolejnej płyty (“New American Gospel” w 2000) muzycy przechrzcili się na Lamb of God.

Grafika: Oficjalna strona zespołu

Zostaw komentarz