Lindemann
Strona główna » Lindemann – alternatywny teledysk do utworu “Ach So Gern”
WIDEO

Lindemann – alternatywny teledysk do utworu “Ach So Gern”

W ubiegłym roku ukazała się druga płyta projektu Lindemann, w którym udziela się wokalista Rammstein Till Lindemann oraz znany z Hypocrisy szwedzki multiinstrumentalista Peter Tägtgren. Album “F & M”, którego recenzję można przeczytać na MetalNews.pl, promowany był kilkoma interesującymi teledyskami.

Teledysk Lindemann na jednym ujęciu

Pierwszym klipem reklamującym nowe wydawnictwo był “Steh Auf”, który wyreżyserował od dawna współpracujący z TillemZoran Bihac. W kręconym w Kazachstanie klipie pojawił się znany aktor Peter Stormare.

Później pojawił się czarno-biały wytwór sztucznej inteligencji do utworu “Ich weiß es nicht” oraz prowokujące w stylu Lindemanna wideo do “Ach So Gern”, w którym nie zabrakło nagości i przemocy – https://youtu.be/imeLupGE9bc. Okazuje się jednak, że pierwotny wizualny zamysł był zupełnie inny. Początkowo klip nie miał mieć wtrąconych różnych ujęć, ale składać się jedynie z materiału nakręconego na tzw. “one shot”.

Reżyser Zoran Bihac o alternatywnej wersji klipu “Ach So Gern”:

Aby stworzyć autentyczną atmosferę i wzbudzić prawdziwe reakcje Tilla zdecydowaliśmy się nakręcić scenę przesłuchania na jednym ujęciu. To było dosyć skomplikowane, ponieważ chcieliśmy mieć na końcu szerokie ujęcie. Dlatego zdecydowaliśmy na użycie drona. Till zostaje pobity, a dron musiał zostać uruchomiony w odpowiednim momencie. Do tego czasu Till i reszta ekipy musiała idealnie zsynchronizować się z utworem. Inaczej by to nie wyszło. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie poprzecinać to wideo innymi fajnymi scenkami, ale zawsze chciałem pokazać tę wersję w jej surowej formie.

Zoran Bihac

Fot. Jens Koch

Podobne artykuły

Premiera teledysku The Sixpounder do utworu “Time to Kill” promującego film “Gotowi na wszystko. Exterminator”

Agata Laszuk

Nowy teledysk Sólstafir do utworu “Hula”

Lena Knapik

Nowy teledysk Artillery

Agata Laszuk

Nowy teledysk od Annihilator (NSFW)

Lena Knapik

Jak radzi sobie za perkusją syn Mike’a Portnoya?

Agata Laszuk

Nowy teledysk do utworu z mini-albumu Epiki

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!