WIDEO

Opeth: obejrzyj trailer zapowiadający koncertowe DVD


2 listopada ukaże się koncertowe DVD Opeth zatytułowane „Garden of the Titans: Live at Red Rocks Amphitheatre”. Materiał pochodzi z koncertu zarejestrowanego 11 maja ubiegłego roku w Denver, promującego album „Sorceress”.

Zespół opublikował do tej pory za pośrednictwem YouTube dwa trailery zapowiadające koncertówkę. Wczoraj ukazał się trzeci. Klip zarejestrowany techniką time – lapse przybliża fanom kulisy przygotowań do występu. Konkretniej etap rozstawiania sceny, próbę oraz ostatnie sekundy zespołu na backstage’u.


Gitarzysta Opeth, Fredrik Åkesson, był niedawno gościem rozmowy dla FaceCulture, w której zdradził parę faktów odnośnie nowego albumu:

Jesteśmy teraz skupieni na demach. Zarejestrowałem całą masę solówek, a Mikael napisał jak na razie dwanaście utworów na nowy album. Sądzę, że będziemy chcieli zakończyć na piętnastu. I zapowiada się, że wkrótce rozpoczniemy nad nimi prace.

Jest szansa, że wydawnictwo ukaże się w pierwszym kwartale 2019 roku.

Nie jestem do końca pewien czy nam się uda, ale pracujemy nad tym. Pisanie idzie nam bardzo dobrze. Mikael jest bardzo produktywny… Bez przerwy od stycznia.

Åkesson opisał kierunek nowej płyty w poniższych słowach:

Porównując to, co mamy, z trzema ostatnimi płytami muszę przyznać, że album będzie bardziej złożony. I bardziej energiczny.

Ostatni album grupy, „Sorceress”, ukazał się we wrześniu 2016 roku.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Nowy teledysk Kalmah do “Take Me Away”

Lena Knapik

Cannibal Corpse prezentuje klip do tytułowego “Red Before Black”

Lena Knapik

Iron Maiden: nowy album live już w listopadzie

Agata Laszuk

Zostaw komentarz