PŁYTY

Overkill: nowy album w lutym 2019 roku

Overkill zasługuje na miano jednego z bardziej płodnych zespołów. W ciągu niemal czterdziestoletniej kariery ukazało się osiemnaście albumów studyjnych grupy. A we wczorajszej rozmowie dla SiriusXM D.D. Verni, basista, poinformował fanów o zakończeniu prac nad dziewiętnastym wydawnictwem.

Właśnie skończyliśmy miks, dosłownie dwa dni temu. Ostatnie etapy zostały domknięte. W tej chwili pracujemy nad okładką. Wciąż nie mamy tytułu, ale niedługo powinien się pojawić – krąży wokół tego wiele pomysłów. Nowy album ukaże się prawdopodobnie w lutym. W pierwszym tygodniu marca jedziemy w trasę po Europie, potem Stany – w tej chwili nadal planujemy tę drugą. Tak, płyta powinna wyjść z końcem lutego. Potem będziemy zajęci – także sezonem festiwalowym, zarówno w Stanach jak i w Europie. Z właściwą dla nas rutyną będziemy chcieli uderzyć wszędzie.

Bobby “Blitz” Ellsworth, wokalista Overkill, tak określił kierunek nowego albumu w rozmowie dla Patch.com:

Odnotowałem, że jest sporo partii ukierunkowanych na klasyczny heavy metal – wynika to z riffów. Ale jest też pewna brutalność. W ujęciu nowszego brzmienia Overkill. Mimo to da się wychwycić powrót do klasyki: „Feel the Fire” czy „Taking Over”.

Muzyk wypowiedział się ponadto na temat współpracy z perkusistą Jasonem Bittnerem, który dołączył do grupy w ubiegłym roku:

Włożył naprawdę wiele wysiłku w tę płytę, a jego podekscytowanie udzieliło się każdemu z nas. Jest pierwszą osobą w zespole, która ma świetne zaplecze techniczne. Ten facet jest bliski wirtuozerii, gdy uderza w bębny.

Dziewiętnaste wydawnictwo studyjne Overkill ukaże się w dwa lata po premierze poprzedniego – “The Grinding Wheel”. Wcześniej w tym roku zespół wydał koncertowe DVD “Live in Overhausen”. Materiał trafił na półki sklepowe 18 maja za pośrednictwem Nuclear Blast i stanowi zapis z koncertu w Oberhausen z kwietnia 2016 roku. Grupa celebrowała wówczas 25 – lecie wydania “Horrorscope” oraz 30 – lecie “Feel the Fire”, odgrywając oba albumy w całości na żywo.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Kamelot przyszły rok poświęca pracy nad płytą

Lena Knapik

Już dziś możesz zamówić nowy album Metalliki, wybierz swoją wersję.

Tomasz Koza

Ostatnie poprawki na nowym krążku Dragonforce

Lena Knapik

Zostaw komentarz