Image default
PŁYTY

Overkill: nowy album w lutym 2019 roku

Overkill zasługuje na miano jednego z bardziej płodnych zespołów. W ciągu niemal czterdziestoletniej kariery ukazało się osiemnaście albumów studyjnych grupy. A we wczorajszej rozmowie dla SiriusXM D.D. Verni, basista, poinformował fanów o zakończeniu prac nad dziewiętnastym wydawnictwem.

Właśnie skończyliśmy miks, dosłownie dwa dni temu. Ostatnie etapy zostały domknięte. W tej chwili pracujemy nad okładką. Wciąż nie mamy tytułu, ale niedługo powinien się pojawić – krąży wokół tego wiele pomysłów. Nowy album ukaże się prawdopodobnie w lutym. W pierwszym tygodniu marca jedziemy w trasę po Europie, potem Stany – w tej chwili nadal planujemy tę drugą. Tak, płyta powinna wyjść z końcem lutego. Potem będziemy zajęci – także sezonem festiwalowym, zarówno w Stanach jak i w Europie. Z właściwą dla nas rutyną będziemy chcieli uderzyć wszędzie.

Bobby “Blitz” Ellsworth, wokalista Overkill, tak określił kierunek nowego albumu w rozmowie dla Patch.com:

Odnotowałem, że jest sporo partii ukierunkowanych na klasyczny heavy metal – wynika to z riffów. Ale jest też pewna brutalność. W ujęciu nowszego brzmienia Overkill. Mimo to da się wychwycić powrót do klasyki: „Feel the Fire” czy „Taking Over”.

Muzyk wypowiedział się ponadto na temat współpracy z perkusistą Jasonem Bittnerem, który dołączył do grupy w ubiegłym roku:

Włożył naprawdę wiele wysiłku w tę płytę, a jego podekscytowanie udzieliło się każdemu z nas. Jest pierwszą osobą w zespole, która ma świetne zaplecze techniczne. Ten facet jest bliski wirtuozerii, gdy uderza w bębny.

Dziewiętnaste wydawnictwo studyjne Overkill ukaże się w dwa lata po premierze poprzedniego – “The Grinding Wheel”. Wcześniej w tym roku zespół wydał koncertowe DVD “Live in Overhausen”. Materiał trafił na półki sklepowe 18 maja za pośrednictwem Nuclear Blast i stanowi zapis z koncertu w Oberhausen z kwietnia 2016 roku. Grupa celebrowała wówczas 25 – lecie wydania “Horrorscope” oraz 30 – lecie “Feel the Fire”, odgrywając oba albumy w całości na żywo.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Angra zaprezentowała teledysk do utworu “Insania”

Lena Knapik

Eluveitie: Nowy singiel i zapowiedź kolejnej płyty

Agata Laszuk

Rammstein – pięć teledysków do nadchodzącego albumu

Lena Knapik

Zostaw komentarz