WIDEO

Shinedown przedstawia wzruszający teledysk do utworu „Get Up”

Rok nieubłaganie chyli się ku końcowi, a co za tym idzie – coraz bliżej nam do jego muzycznych podsumowań. Rzućmy więc dziś na rozgrzewkę okiem w kierunku wykonawców bardziej mainstreamowych, prezentujących brzmienie przystępniejsze w odbiorze. Daleko szukać nie trzeba. 18 listopada w Warszawie miał miejsce koncert Shinedown; grupy opisywanej jako pochodną hard rocka z domieszką alternatywy.

4 maja ukazał się szósty album studyjny Shinedown zatytułowany „Attention Attention”.

Prace nad wydawnictwem, które do października tego roku sprzedało się w nakładzie ponad 125 tys. egzemplarzy, ruszyły w 2017. Grupa zarejestrowała materiał w maju po trasie z Iron Maiden.

„Attention Attention” jest pierwszym albumem koncepcyjnym w dorobku grupy…

I zarazem pierwszym dla wokalisty Brenta Smitha nagranym w całkowitej abstynencji od alkoholu. Tematy na płytę zostały zainspirowane doświadczeniami samych członków zespołu, oscylując wokół chorób psychicznych, uzależnień i wreszcie walki o siebie.

Nie chcemy, aby ludzie wstydzili się mówić o tym, przez co przechodzą. Nikogo nie należy definiować przez porażki, ale przez to, że ten ktoś się nie poddał.

Brent Smith

Jednym z bardziej emocjonalnych utworów, które dzięki temu przypadły do gustu szerszej publiczności, jest „Get Up”. Piosenka stanowi drugi singiel promujący płytę. W sierpniu miała miejsce premiera teledysku. Klip został wyreżyserowany przez Billa Yukicha (Marilnyn Manson, Foo Fighters, Audioslave).


Darmowa dostawa w EMP Shop

Płyta wywalczyła sobie szczyt takich notowań jak Alternative, Top Rock czy Hard Rock Album Charts. W jej formule znalazły się kompozycje proste, acz nie pozbawione rockowego pazura. Krótkie, chwytliwe. Stanowiące niewątpliwą odskocznię w kierunku czegoś bardziej radiowego, lecz nie wybiegającego za nadto w komercyjność.

Fot. Jimmy Fontaine; materiały prasowe

Podobne artykuły

Dragonforce: Interesujący teledysk z… sesji nagraniowej

Agata Laszuk

Zobacz nowy teledysk Cannibal Corpse

Lena Knapik

Zobacz występ nawalonych black metalowców z Azazel

Lena Knapik

Zostaw komentarz