Image default
WIDEO

Shinedown przedstawia wzruszający teledysk do utworu „Get Up”

Rok nieubłaganie chyli się ku końcowi, a co za tym idzie – coraz bliżej nam do jego muzycznych podsumowań. Rzućmy więc dziś na rozgrzewkę okiem w kierunku wykonawców bardziej mainstreamowych, prezentujących brzmienie przystępniejsze w odbiorze. Daleko szukać nie trzeba. 18 listopada w Warszawie miał miejsce koncert Shinedown; grupy opisywanej jako pochodną hard rocka z domieszką alternatywy.

4 maja ukazał się szósty album studyjny Shinedown zatytułowany „Attention Attention”.

Prace nad wydawnictwem, które do października tego roku sprzedało się w nakładzie ponad 125 tys. egzemplarzy, ruszyły w 2017. Grupa zarejestrowała materiał w maju po trasie z Iron Maiden.

„Attention Attention” jest pierwszym albumem koncepcyjnym w dorobku grupy…

I zarazem pierwszym dla wokalisty Brenta Smitha nagranym w całkowitej abstynencji od alkoholu. Tematy na płytę zostały zainspirowane doświadczeniami samych członków zespołu, oscylując wokół chorób psychicznych, uzależnień i wreszcie walki o siebie.

Nie chcemy, aby ludzie wstydzili się mówić o tym, przez co przechodzą. Nikogo nie należy definiować przez porażki, ale przez to, że ten ktoś się nie poddał.

Brent Smith

Jednym z bardziej emocjonalnych utworów, które dzięki temu przypadły do gustu szerszej publiczności, jest „Get Up”. Piosenka stanowi drugi singiel promujący płytę. W sierpniu miała miejsce premiera teledysku. Klip został wyreżyserowany przez Billa Yukicha (Marilnyn Manson, Foo Fighters, Audioslave).


Darmowa dostawa w EMP Shop

Płyta wywalczyła sobie szczyt takich notowań jak Alternative, Top Rock czy Hard Rock Album Charts. W jej formule znalazły się kompozycje proste, acz nie pozbawione rockowego pazura. Krótkie, chwytliwe. Stanowiące niewątpliwą odskocznię w kierunku czegoś bardziej radiowego, lecz nie wybiegającego za nadto w komercyjność.

Fot. Jimmy Fontaine; materiały prasowe

Podobne artykuły

Brudna historia Mötley Crüe stworzona przez Netflix. Posłuchaj utworu promującego film

Bartłomiej Pasiak

Premiera nowego utworu THAW

Tomasz Koza

Zobacz nowy teledysk Týr promujący nadchodzącą płytę “Hel”

Lena Knapik

Zostaw komentarz