Strona główna » Tool zaprezentował na żywo dwa nowe utwory
WIDEO

Tool zaprezentował na żywo dwa nowe utwory

5 maja miał miejsce pierwszy w tym roku koncert Tool. Wydarzeniem otwierającym wiosenną trasę po Stanach był festiwal Welcome to Rockville w Jackson na Florydzie. Data okazała się znamienna także dla fanów, którzy nie mogli uczestniczyć tego dnia w imprezie. Ze sceny, poza regularną setlistą, dobiegły wyczekiwane latami dźwięki…

Tool wykonał na żywo dwa nowe utwory.

Pierwszym z nich był „Descending”. Kompozycja w mniejszych i większych fragmentach ukazywała się już wcześniej. W kwietniu ubiegłego roku zespół opublikował trzyminutową wersję instrumentalną. W niedzielę amerykańscy fani usłyszeli po raz pierwszy pełną wersję zwieńczoną partiami wokalnymi frontmana grupy, Maynarda Jamesa Keenana.

Zupełną nowością był tytuł „Invincible”.

Nowy album nadal pozostaje bez daty.

W lutym Maynard James Keenan, niechętnie zdradzający detale odnośnie nowego materiału, określił przedział, w jakim możemy spodziewać się płyty. Premiera powinna mieć miejsce „między połową maja, a połową lipca”.

Trasa po Stanach potrwa do 19 maja. Z początkiem czerwca zespół przyjedzie do Europy. Z tej okazji warto przypomnieć, że Tool wystąpi także w Polsce podczas tegorocznej edycji Impact Festival. Na krakowskiej Tauron Arenie zaprezentują się także m.in. Alice in Chains.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Grave Digger uzdrowieni przez metal

Lena Knapik

Bruce Dickinson przerywa koncert i odnosi się do ataków w Manchesterze

Lena Knapik

Once Human: ewolucja nadejdzie w styczniu

Tomasz Koza

Trivium prezentuje teledysk do utworu “Thrown into the Fire”

Agata Laszuk

Rammstein: ruszyły prace nad nowym albumem

Lena Knapik

Xandria z nowym teledyskiem

Lena Knapik

Zostaw komentarz