WIDEO

Tool zaprezentował na żywo dwa nowe utwory

5 maja miał miejsce pierwszy w tym roku koncert Tool. Wydarzeniem otwierającym wiosenną trasę po Stanach był festiwal Welcome to Rockville w Jackson na Florydzie. Data okazała się znamienna także dla fanów, którzy nie mogli uczestniczyć tego dnia w imprezie. Ze sceny, poza regularną setlistą, dobiegły wyczekiwane latami dźwięki…

Tool wykonał na żywo dwa nowe utwory.

Pierwszym z nich był „Descending”. Kompozycja w mniejszych i większych fragmentach ukazywała się już wcześniej. W kwietniu ubiegłego roku zespół opublikował trzyminutową wersję instrumentalną. W niedzielę amerykańscy fani usłyszeli po raz pierwszy pełną wersję zwieńczoną partiami wokalnymi frontmana grupy, Maynarda Jamesa Keenana.

Zupełną nowością był tytuł „Invincible”.

Nowy album nadal pozostaje bez daty.

W lutym Maynard James Keenan, niechętnie zdradzający detale odnośnie nowego materiału, określił przedział, w jakim możemy spodziewać się płyty. Premiera powinna mieć miejsce „między połową maja, a połową lipca”.

Trasa po Stanach potrwa do 19 maja. Z początkiem czerwca zespół przyjedzie do Europy. Z tej okazji warto przypomnieć, że Tool wystąpi także w Polsce podczas tegorocznej edycji Impact Festival. Na krakowskiej Tauron Arenie zaprezentują się także m.in. Alice in Chains.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Tarja Turunen przedstawia kolejny świąteczny teledysk

Lena Knapik

Nocny Kochanek: moda, która nigdy nie przeminie (wywiad)

Tomasz Koza

Pożegnanie z Black Sabbath – obejrzyj ostatnie wykonanie “Paranoid”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz