WYDARZENIA

Brutal Assault 2019: kolejne zespoły


Trzysta dni. Tyle dzieli nas od kolejnej edycji Brutal Assault. Organizatorzy nie próżnują i już teraz dokładają wszelkich starań, aby zjeżdżający z całego świata fani metalu czuli się ukontentowani. W miesiąc od ostatniej aktualizacji przyszłorocznego line – upu pojawiła się kolejna.

W szeregi Brutal Assault 2019 dołączyło dziewięć kapel.

Wśród nich znaleźli się nowojorscy klasycy hardcore punk – Agnostic Front. Ekipa dowodzona od 1982 roku przez Rogera Mireta powróci po trzech latach do twierdzy Josefov. Podczas ostatniej wizyty zespół promował swój piętnasty album studyjny zatytułowany „The American Dream Died”.

Ale jak Brutal Assault, to i zróżnicowanie. W podróż po świecie postnuklearnej zagłady zabierze nas niemiecki Cytotoxin. Zespół, który od 2010 roku zdążył zaskarbić sobie oddanie fanów ekstremalnego brzmienia trzema albumami studyjnymi. Każdy z nich to pełna brutalności wirtuozeria technicznego deathu.

Innymi gośćmi z Niemiec będą jedni ze znanych klasyków thrash metalu. Mowa o Destruction, którego ponad 35 – letnie doświadczenie wciąż owocuje utworami dynamicznymi, przywodzącymi na myśl pierwsze albumy.

Swoją obecność potwierdził także przedstawiciel węgierskiej sceny groove metalowej, czyli Ektomorf. Grupa, w której wielokrotnie dochodziło do zmian w składzie, od dwudziestu lat konsekwentnie raczy fanów surowością porównywaną do twórczości Soulfly.

Wspomniane wyżej męskie grono uświetni kobiecy, choć dorównujący dzikością i pasją wokal Tatiany Shmailyuk z Jinjer. Grupa ma obecnie w zanadrzu kilka pomysłów na kolejne wydawnictwo. Całkiem możliwe, że w sierpniu zaprezentuje je w formie gotowych już kompozycji.

W składzie festiwalu Brutal Assault 2019 pojawił się także fiński akcent.

Daleką północ reprezentować będą na pewno dwie kapele. Pierwszą z nich jest oktet, którego wokalistą przez niemal dziesięć lat był znany z występów z Amorphis Pasi Koskinen. Nie przedłużając, mroczną dawkę funeral doom metalu zapewni Wam Shape of Despair. O dodatkową porcję chłodu zadbają ponadto panowie z Counting Hours, którzy póki co mogą się pochwalić wydanym przed dwoma laty mini – albumem z pogranicza depressive rock.

Line – up zamykają dwie death metalowe grupy spoza Europy.

Obie sięgające korzeniami lat 90-tych. Pierwszą  z nich, a zarazem uprawiająca bardziej ekstremalną formę wspomnianego podgatunku, jest Krisiun. Brazylijczycy wydali z początkiem września świetnie przyjęty album “Scourge of the Enthroned”, który zapewne będą wciąż promować latem. Line – up zamyka Jungle Rot, którego dyskografia, podobnie jak w przypadku poprzedniego, została zwieńczona w tym roku albumem długogrającym. Zatytułowanym po prostu “Jungle Rot”, o ocenach równie pozytywnych co wspomniana wcześniej pozycja.

Podobne artykuły

Arkhon Infaustus po 10 latach wraca do Polski

Tomasz Koza

Pearl Jam w lipcu 2018 zagra w Polsce(?)

Tomasz Koza

Devin Townsend Project, Between the Buried & Me i Leprous w lutym na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz