Strona główna » Ale to już było: Marduk vs Nile
ALE TO JUŻ BYŁO

Ale to już było: Marduk vs Nile


W tym tygodniu przedstawiamy utwory black metalowego zespołu Marduk rodem ze Szwecji oraz amerykańskiej grupy Nile, grającej techniczny death metal. Za przesłanie propozycji dziękujemy czytelnikowi Angel from Da Hell.

W utworze “Pompa Funebris 1600” formacji Marduk oraz w “Sacrifice Unto Sebek” grupy Nile możemy usłyszeć bardzo podobny riff przewodni.

Starszym utworem jest kawałek w wykonaniu Szwedów. Pochodzi on z wydanego w 2001 roku albumu “La Grande Danse Macabre” i jest jednym z dwóch instrumentalnych utworów na tej płycie. Krążek ten jest siódmym w dorobku Marduk i jednocześnie ostatnim, na którym możemy usłyszeć perkusistę Fredrika Anderssona. Utwór zaczyna się od 04:55.


Utwór “Sacrifice Unto Sebek” w wykonaniu Nile pochodzi z wydanego w 2005 roku krążka “Annihilation of the Wicked”.

Był to jedyny kawałek z tej płyty, do którego został nakręcony teledysk. “Annihilation of the Wicked” jest czwartym krążkiem w dorobku formacji i zarazem pierwszym, na którym gra perkusista George Kolias, który to zastąpił Tony’ego Laureano. Album ten zyskał bardzo pozytywne recenzje oraz cieszy się uznaniem fanów. Do ciekawostek można zaliczyć fakt, że w japońskim wydaniu “Annihilation of the Wicked”, tytuł albumu nie pojawił się na okładce.

W przedstawionym dzisiaj utworze tytułowy Sebek (nazywany także Sobek) to egipski opiekun jezior i symbol siły królewskiej. Przedstawiany był zazwyczaj jako człowiek z głową krokodyla.

Na kolejny odcinek cyklu “Ale to już było” zapraszamy w niedzielę za tydzień. Tradycyjnie już, czekamy na Wasze propozycje porównań.

W artykule wykorzystano loga zespołów Marduk oraz Nile.

Podobne artykuły

Ale to już było: Nine Inch Nails vs Godsmack

Agnieszka Typiak

Ale to już było: Lock Up vs Candlemass

Tomasz Koza

Ale to już było: Arch Enemy vs Behemoth

Agnieszka Typiak

Ale to już było: Blood Stain Child vs Eluveitie

Tomasz Koza

Ale to już było: Anthrax vs Behemoth

Agnieszka Typiak

Ale to już było: Metallica vs Jaldaboath

Agnieszka Typiak

Zostaw komentarz