ALE TO JUŻ BYŁO

Ale to już było: Anthrax vs Behemoth


W tym tygodniu prezentujemy utwory, które powtarzały się w wielu Waszych mailach. Są to “Be All, End All” (1988) zespołu Anthrax oraz “Conquer All” (2004) grupy Behemoth.

Słuchając tych dwóch utworów nie można pozbyć się wrażenia, że nasza rodzima formacja dosyć mocno czerpała inspiracje z wczesnej twórczości Anthrax.

Główny riff gitarowy Behemotha w “Conquer All” przypomina ten z Anthrax – “Be All, End All”.

“Be All, End All” pochodzi z czwartej, studyjnej płyty, zatytułowanej “State of Euphoria”. Zespół Anthrax wypuścił ją we wrześniu 1988 roku. Pomimo, że na płycie znajdowało się kilka sztandarowych utworów zespołu, jak “Antisocial”, czy prezentowany dziś “Be All, End All”, album został chłodno przyjęty przez krytykę. “State of Euphoria” nie mógła dorównać poprzednim krążkom zespołu.


Utwór “Conquer All” grupa Behemoth nagrała na swoim siódmym studyjniaku, zatytułowanym “Demigod”.

Krążek ukazał się w październiku 2004 roku. Była to pierwsza płyta zespołu, nagrana w nowym składzie, czyli z basistą Tomaszem “Orionem” Wróblewskim oraz gitarzystą Patrykiem “Sethem” Sztyberem. Utwór, który dziś prezentujemy, w 2009 roku został udostępniony w ramach rozszerzenia do gry konsolowej “Rock Band”.

W artykule wykorzystano loga zespołów Anthrax oraz Behemoth.

1 komentarz

P. 12 marca 2018 at 09:39

Nic odkrywczego. Nergal wspominał kiedyś, że nawet chłopaki z Anthrax mu powiedzieli, że mocno się “inspirował” ich utworem. O ile się nie mylę, jeszcze na etapie sesji nagraniowej reszta składu Behemoth również zwróciła na to uwagę, gdy Adam pochwalił się, jaki to świetny riff wymyślił.

Odpowiedz

Zostaw komentarz