Brutal Assault 24
Strona główna » Brutal Assault 2019: znamy kolejne zespoły
FESTIWALE

Brutal Assault 2019: znamy kolejne zespoły


Mamy to! Pojawiła się już pierwsza w tym roku aktualizacja line – up’u 24. edycji Brutal Assault. Do tegorocznego składu dołącza jedenaście kapel, tradycyjnie reprezentujących szeroki wachlarz podgatunków.

Fani brzmienia progresywnego powinni czuć się ukontentowani.

Tutaj możemy wyróżnić aż trzech gości. Wśród nich najdłuższym stażem może pochwalić się Voivod. Kanadyjczycy, w początkowym okresie twórczości związani z thrash metalem, utrzymują się na scenie od 1981 roku. Z końcem lat 80 – tych zespół zaczął wypracowywać progresywne brzmienie. Kamieniem milowym okazał się być album „Dimension Hatröss”. W rok po jego premierze ukazał się „Nothingface”, określany niejednokrotnie największym osiągnięciem zespołu. W ubiegłym roku miała miejsce premiera czternastego krążka weteranów, zatytułowanego „The Wake”.

Progresywną wirtuozerią uraczy nas ponadto amerykańskie trio – Animals As Leaders. Od 2007 roku ukazały się cztery albumy studyjne, każdy pieszczący uszy instrumentalnymi kompozycjami. Zespół powraca do Twierdzy Josefov po trzyletniej absencji.

Jak pożenić death, metalcore i jazz? Wiedzą to Szwedzi z Letters from the Colony. Pomimo zawirowań obecnych od początku w biografii grupy, w 2014 roku ukazało się pierwsze dzieło. Mini album zatytułowany po prostu „Letters from the Colony” został zarejestrowany w mieszkaniu gitarzysty, Tterraba Dysa. Z początkiem ubiegłego roku zespół wydał pierwszy album studyjny – „Vignette”.


O techniczną odsłonę metalu zadbają dwie grupy.

Pierwszą z nich jest francuski Gorod, który przed paroma miesiącami oddał w ręce fanów szósty krążek studyjny – „Æthra”. Prezentując kontynuację wyklarowanego, acz bardziej brutalnego w porównaniu z poprzednią pozycją, uderzenia.

Drugi w tej kategorii jest rodzimy Decapitated. Zespół jest wciąż w trakcie promowania „Anticult”; płyty, która swą premierę miała w 2017 roku. Choć przyjęta krytycznie, nie przekreśla poprzednich dokonań zespołu. A tymi, możemy być pewni, zostaniemy uraczeni podczas sierpniowego koncertu.

Aktualizacja składu zawarła w sobie również core oraz thrash.

Pierwszy reprezentować będą dwie amerykańskie kapele – Car Bomb i Slapshot. Drugi – Dr. Living Dead wraz z Violator. Całości dopełniają Finowie z Ensiferum, a także chiński Zuriaake, który przyniesie ze sobą ochłodę atmosferycznego black metalu.

Brutal Assault 24 cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Warto przypomnieć poprzednią aktualizację. Choć zawarła w sobie tylko dwie nazwy, prawdopodobnie pomogła w podjęciu decyzji wielu niezdecydowanym. Pod koniec grudnia organizatorzy potwierdzili obecność Batushki oraz Emperora.

Podobne artykuły

Mystic Festival 2020 – bilety jednodniowe i kolejne zespoły

Szymon Grzybowski

Satyricon na jedynym koncercie w Polsce w 2019 roku

Paweł Kurczonek

Mystic Festival ogłasza pierwsze zespoły biorące udział w signing sessions

Lena Knapik

Mystic Festival 2020 – bilety, pole namiotowe i darmowy wstęp dla dzieci

Szymon Grzybowski

Drownfest powraca po trzech latach przerwy

Bartłomiej Pasiak

Sodom, Therion, Sick Of It All na Brutal Assault 24

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!