KONCERTY

Bullet For My Valentine w kwietniu 2019 w Warszawie


Koncertowy kalendarz na ten rok zapełnia się coraz gęściej. Tym razem za sprawą Bullet For My Valentine. Zespół powróci do Polski po niespełna rocznej przerwie. Walijczycy wystąpią w kwietniu w warszawskiej Progresji.

Bullet For My Valentine – od core’u do alternatywy.

Zespół powstał w Walii w 1998 roku z inicjatywy wokalisty Matthew Tucka. Początkowo występując pod nazwą Jeff Killed John, pierwszy kontrakt grupa zawiązała z wytwórnią Sony BMG w 2002 roku. W trzy lata później zadebiutowała krążkiem „The Poison”.

Najbardziej charakterystyczna twórczość zespołu była połączeniem heavy metalu z core’owym pierwiastkiem. Do najlepiej sprzedających się albumów kwartetu należą „Scream, Aim, Fire” oraz „Fever”, które w swoim czasie znajdowały się w pierwszej piątce amerykańskich notowań.

29 czerwca ubiegłego roku miała premiera ostatniego albumu grupy. Krążek „Gravity” okazał się podążyć w kierunku innym niż dotychczas. Bardziej alternatywnym, komercyjnym. Co, oczywista, nie przypadło do gustu fanom starszej twórczości Walijczyków.


Jak skomentował w jednym z wywiadów Matthew Tuck, frontman Bullet For My Valentine:

Chcieliśmy rzucić samym sobie wyzwanie napisania czegoś innego niż robiliśmy w przeszłości. Sądzę, że każdy album BFMV miał swój czas, ale i mieszał się z pozostałymi. Zawsze byliśmy bardzo skupieni na tworzeniu albumów „w danej chwili” i próbie stworzenia czegoś różniącego się od pozostałych.(…)

Matthew Tuck

Szczegóły koncertu Bullet For My Valentine w Polsce:

  • 12.04.2019 / 18:00
  • Warszawa / Progresja
  • Bilety: od 140zł w ogólnej sprzedaży od 11 stycznia

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Combichrist powraca do Polski na dwa koncerty

Lena Knapik

NON IRON już w ten weekend zagra jedne z ostatnich koncertów w ramach trasy

Bartłomiej Pasiak

Elektronika nie gryzie się z metalem – już 26 lutego koncert Dance With The Dead!

Redakcja

Zostaw komentarz