Brutal Assault 24
Strona główna » Carcass, Taake, Electric Wizard i wielu innych dołącza do Brutal Assault 24
FESTIWALE

Carcass, Taake, Electric Wizard i wielu innych dołącza do Brutal Assault 24

Organizatorzy Brutal Assault opublikowali drugą w tym miesiącu aktualizację koncertowego składu na przyszły rok. Tradycyjnie już dbając o zaproszenie gości z różnych szerokości geograficznych, reprezentujących swoje interpretacje pokrewnych podgatunków.

Tym razem ogłoszono siedem zespołów na Brutal Assault 2019

Zacznijmy od najczarniejszej czerni. Tę zafundują nam dwie black metalowe formacje. Pierwszą z nich jest norweski Taake, na scenie obecny od 1993 roku. Zespół zaczynał pod nazwą Thule, która została zmieniona dwa lata później. Jedynym oficjalnym członkiem Taake pozostaje jej rdzeń twórczy – Ørjan „Hoest” Stedjeberg. Nazwa zespołu to w starszej wersji norweskiego „mgła”.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Inną black metalową kapelą, która również pojawi się w przyszłym roku w Twierdzy Josefov, jest Toska. Za enigmatycznym zespołem, którego członkowie pozostają nieznani, stoi jedna EP-ka – „Toska”. O polsko – brytyjskiej grupie wiadomo na pewno tyle, że ich twórczość inspirowana jest poezją Tadeusza Micińskiego.

Usłyszymy ponadto dwóch reprezentantów sceny brytyjskiej

Electric Wizard, czyli klasyków doom metalowego brzmienia oraz death metalowców z Carcass. Ten drugi przeszedł w tym roku zmiany w składzie. Zespół opuścił po pięciu latach Ben Ash. Mimo to Carcass ujawnił, że materiał na nową płytę zaczyna nabierać kształtów. Czy doczekamy się efektów prac na Brutal Assault? Mamy nadzieję.

Jeśli o death metalu mowa, warto wspomnieć o Aborted

Belgowie również zasilą szeregi Brutal Assault 2019. Koncert będzie częścią trasy promującej najnowsze wydawnictwo zespołu zatytułowane „TerrorVision”. Płyta ukazała się 21 września tego roku.

Ponadto zobaczymy Metal Church

Zespół założony w 1980 roku jako Shrapnel, funkcjonujący od tego czasu z kilkoma przerwami. Twórczość Metal Church oscyluje wokół brzmień heavy, thrash i power metalowych. Po dwóch latach od ostatniej premiery, kolejną będzie mieć album „Damned If You Do”. Płyta ukaże się siódmego grudnia. Na podstawie zapowiadającego ją materiału możemy spodziewać się nie najniższych ocen.

Aktualizację zamyka Alien Weaponry, wyróżniając się na tle pozostałych biografią

Zespół został założony w 2010 roku przez braci de Jong, kiedy ci mieli po osiem i dziesięć lat. Pochodzący z Nowej Zelandii muzycy chętnie wplatają w swoją twórczość wpływy etniczne, m.in. poprzez zastosowanie języka maori. 1 czerwca tego roku ukazał się pierwszy album długogrający grupy zatytułowany „Tū”.

Razem z tą zapowiedzią możemy doliczyć się 46 kapel, które uświetnią 24 edycję Brutal Assault. Do tej pory wybierający się do Czech fani metalu mogą czuć się bardziej niż ukontentowani. A nie jesteśmy nawet w połowie! Przypominamy, że w przyszłym roku pojawi się aż 130 zespołów z całego świata.

Podobne artykuły

Killing Joke, Baroness i Bombus zagrają na Mystic Festival 2020

Szymon Grzybowski

Napalm Death zagra na 3-majówce we Wrocławiu

Lena Knapik

Summer Dying Loud 2019: poznaj kolejnych wykonawców

Dominika Kudła

Twórca black metalu, grupa Venom zagra we Wrocławiu

Tomasz Koza

Festiwal Uwolnić Muzykę VIII: obecny line-up imprezy i świetny plakat

Agata Laszuk

Sepultura i Katatonia na Mystic Festival 2020 w Krakowie!

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!