Strona główna » Polska premiera filmu “Lords of Chaos”
INNE

Polska premiera filmu “Lords of Chaos”

Przenieśmy się na chwilę do świata kinematografii. W przyszłym tygodniu czeka nas pierwsza polska premiera „Władców chaosu”. Film po raz pierwszy zostanie wyświetlony w Lublinie podczas Splat!FilmFest. Tym, którym Lubelszczyzna nie po drodze, podpowiemy, że drugi pokaz odbędzie się w Warszawie w ramach tego samego wydarzenia. Wszyscy ciekawi dzieła będą mieli okazję zetknąć się z nim w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki.

Darmowa dostawa w EMP Shop

„Władcy chaosu” budzą kontrowersje.

I nie chodzi tu o zaniepokojone tematyką grupy katolickie. Tytuł jest odbierany sceptycznie w środowisku metalowym ze względu na sposób, w jaki ukazuje norweską scenę metalową oraz zespół Mayhem. Niepochlebnie wypowiadali się o nim m.in. muzycy Darkthrone czy Varg Vikernes.

„Władcy chaosu”, określani gdzieniegdzie mianem „taniej sensacji”, bazują na książce wydanej w 1998 roku. Jej pełen tytuł brzmi: „Lords of Chaos: The Bloody Rise of the Satanic Metal Underground”. Fabuła obu utworów skupia się na Norwegii z początku lat 90-tych. Innymi słowy na historiach związanych z rozwojem black metalu oraz jednym z jego czołowych reprezentantów.

Zdjęcia do filmu ruszyły jesienią 2016 roku. Za reżyserię „Władców chaosu” odpowiada Jonas Åkerlund, w latach 1983 – 1984 perkusista Bathory. Znany przede wszystkim z reżyserii teledysków. W przeszłości współpracował z takimi wykonawcami jak Metallica czy Rammstein, ale również Beyoncé czy Lady Gaga.

W rolę Varga Vikernesa wcielił się Emory Cohen. Za kreację postaci Euronymousa odpowiada Rory Culkin.

Kiedy i gdzie można zobaczyć film “Władcy chaosu”?

Pierwszy pokaz odbędzie się 1 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie przy ulicy Peowiaków 12. Drugi – w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pięć dni później. Informacje na temat biletów znajdziecie na stronie organizatora.

Podobne artykuły

George “Corpsegrinder” Fisher (Cannibal Corpse) o sytuacji Decapitated

Lena Knapik

Planowała atak terrorystyczny na koncercie Life of Agony

Agata Laszuk

Black Sabbath – ostatni koncert, ale…

Lena Knapik

Frontman LAMB OF GOD o zamachu terrorystycznym na koncercie Ariany Grande

Tomasz Koza

Metalowe nominacje do Grammy

Lena Knapik

Johan Längqvist wraca do Candlemass

Lena Knapik

Zostaw komentarz