Image default
FESTIWALE

Greta Van Fleet w Polsce w 2019 roku

Organizatorzy Open’er Festival ogłosili pierwsze zespoły, które usłyszymy podczas przyszłorocznej edycji wydarzenia. Pierwszego dnia wystąpi Travis Scott. Drugiego The 1975 oraz zespół, który możemy już chyba sklasyfikować jako jedno z większych odkryć ostatnich lat.

Mowa o Greta Van Fleet.

Pochodzący z Michigan kwartet, choć składający się z muzyków bardzo młodych, podbija obecnie kluby na całym świecie. Założony w 2012 roku przez braci Kiszka zespół prezentuje twórczość inspirowaną kontrkulturą lat 60-tych ubiegłego stulecia. Nie można tu jednak mówić o próbie taniego kopiowania. Panowie już w wieku kilkunastu lat występowali w klubach dla motocyklistów, kształtując swoją interpretację uniwersalnego, rockowego brzmienia. Wokalista grupy, Josh Kiszka, zasłużył sobie na porównania do Roberta Planta predyspozycjami wokalnymi.

Darmowa dostawa w EMP Shop

W ubiegłym miesiącu ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany „Anthem of the Peaceful Army”. Krążek szybko znalazł się na podium amerykańskich notowań, nie zostając również w tyle europejskich zestawień. W 2017 roku grupa wydała dwa minialbumy, którymi utorowała sobie ścieżkę do wielomiesięcznej trasy. Potencjał młodych muzyków został nagrodzony m.in. przez internetowy magazyn Loudwire w kategorii „Bet New Artist”.

Greta Van Fleet wystąpi na Open’er Festival w czwartek 4 lipca 2019.

Jeśli poczuliście się przekonani tą jedną zapowiedzią, odwiedźcie stronę organizatora po więcej szczegółów.

Fot. Michael Lavine

Podobne artykuły

Powerwolf, Trivium, Carcass i Municipal Waste na Mystic Festival 2019!

Tomasz Koza

Summer Dying Loud 2019: poznaj kolejnych wykonawców

Dominika Kudła

Emperor na Mystic Festival 2019 w Krakowie

Dominika Kudła

Zostaw komentarz