FESTIWALE

Mystic Festival 2019: Pozostało już tylko 15% biletów na pierwszy dzień festiwalu!
Pula biletów na pierwszy dzień, jednego z najlepiej zapowiadających się polskich festiwali metalowych, bardzo szybko ulega zmniejszeniu. Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem Mystic Festival 2019 pozostało już tylko około 15% wejściówek na 25 czerwca. Nikogo taki stan rzeczy nie dziwi, ponieważ skład imprezy wygląda wyjątkowo. Nie ma tutaj miejsca na nudę. Pierwszego dnia na trzech scenach zaprezentują się m.in. Slipknot, Amon Amarth, In Flames, Batushka, Powerwolf i Possessed. Mystic Festival to wydarzenie, który powraca po przerwie. W wcześniejszych edycjach brali udział m.in. Iron Maiden, Slayer, Behemoth czy Kreator.

Informacja o sprzedanych biletach na Mystic Festival 2019
Informacja o sprzedanych biletach na Mystic Festival 2019

Pierwszy dzień Mystic Festival to mieszanka wybuchowa

Główną gwiazdą wieczoru będzie amerykańska formacja Slipknot, która przyjedzie do Polski w nowych maskach i z nowym materiałem. Grupa zapowiedziała nowy album pt. „We Are Not Your Kind”, którego promuje singiel „Unsainted”. Premiera szóstego albumu Slipknot jest przewidziana na 9 sierpnia. Muzycy mają już za sobą trzy koncerty po długiej przerwie, ponieważ nie grali razem od 2016 roku. Wcześniej zagrali jeszcze dwa utwory („Unsainted” i „All Out Life”) w programie Jimmy’ego Kimmela. Koncert w Polsce będzie wyjątkowy. Dla fanów tej amerykańskiej grupy pozycja obowiązkowa, więc radzę sięgać po portfele, bo zostało już tylko około 15% biletów!

Slipknot ujawnia tytuł nadchodzącej płyty, okładkę, listę utworów, nowy klip i maski

Nie tylko Slipknot będzie promował swoje nowe dzieło

Pierwszego dnia Mystic na scenie pojawią się również dzielni wikingowie ze Szwecji. Chodzi oczywiście o zespół Amon Amarth, który niedawno opublikował swój jedenasty longplay w karierze. „Berseker” zawiera dwanaście piosenek, i jest dużą dawką niezłego melodic death metalowego grania. Na koncertach promujących ten krążek muzycy sięgają po starsze utwory, ale również nie pomijają tych z najnowszego dzieła.

Wsiadać na tę łajbę! Natychmiast! – recenzja Amon Amarth „Berserker”

In Flames w 2019 roku wydało swój trzynasty długograj pt. „I, The Mask”

Album nie zawojował amerykańskiej listy sprzedaży Billboard 200, ale w Szwecji i Austrii osiągnął pierwsze miejsce. Szwedzcy muzycy kolejny raz pokazali, na co ich stać, chociaż znalazło się spore grono fanów, którym niecno odmieniony styl In Flames nie przypadł do gustu. Był to pierwszy album nagrany z nowym basistą Brycem Paulem oraz perkusistą Tannerem Waynem. Energia zespołu bardzo się spodoba krakowskim słuchaczom. Zespół jako ostatni wystąpi 25 czerwca na Park Stage.

Mystic Festival 2019 w Krakowie

Na Mystic Festival nie zabraknie również kontrowersyjnego w ostatnich miesiącach zespołu Batushka

Chodzi o konflikt pomiędzy Krzysztofem Drabikowskim a Bartłomiejem Krysiukiem. Nie widać końca w kłótniach obu panów. W sprawę został również wciągnięty sąd z Białegostoku, który miał orzec, kto ma prawo do używania nazwy oraz do wydawania kolejnych albumów. Jeśli ktoś nawet nie przepada za twórczością Batushki to warto się przespacerować pod The Shrine.

Batushka (Krysiuk): nie będzie zakazu wydania nowej płyty i dawaniu koncertów

25 czerwca na krakowskich scenach wystąpią również: Powerwolf (będą promowali album „The Sacrament of Sin”), Possessed (ci z kolei będą upowszechniać swoje nowe dzieło pt.” Revelations of Oblivion”), Testament, Eluveitie, Jinjer, Soulfly (będą promować zeszłoroczną płytę „Ritual”), Vltimas (usłyszymy utwory z debiutanckiego „Something Wicked Marches In”), Power Trip, In Twilight’s Embrace oraz Omnium Gatherum.

Podobne artykuły

Prog In Park 2019 – znamy pierwszych wykonawców; wśród nich Opeth i Dream Theater

Agata Laszuk

Prog In Park III – przegląd zespołów drugiego dnia festiwalu

Szymon Grzybowski

Venom Inc. headlinerem Rock&Rose Fest w Kutnie

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz