Mystic Festival 2019 w Krakowie
Strona główna » Mystic Festival: Jinjer, Batushka, VLTIMAS i Entropia dołączają do składu
FESTIWALE

Mystic Festival: Jinjer, Batushka, VLTIMAS i Entropia dołączają do składu


Cztery kolejne zespoły dołączają do line-upu Mystic Festival. Są to Batushka, Jinjer, Entropia oraz VLTIMAS. W sumie skład festiwalu liczy już 23 zespoły, organizatorzy zapowiedzieli, że w sumie będzie ich 28. Już wcześniej zapowiedziano występy takich artystów jak Slipknot, Sabaton, Within Temptation, King Diamond czy Emperor.

Najwięcej emocji wśród nowych zespołów na Mystic Festival 2019 wzbudza rzecz jasna polska Batushka.

Wszystko za sprawą konfliktu i rozłamu w zespole, który wypłynął pod koniec 2018 roku i był szeroko komentowany nie tylko w metalowym światku. W dużym skrócie założyciel i pomysłodawca koncepcji zespołu Krzysztof Drabikowski, oskarżył wokalistę – Bartłomieja Krysiuka – o próbę przejęcia kontroli nad kapelą i jej kanałami w mediach społecznościowych.

Dziś wszystko wskazuje na to, że Krysiuka w zespole nie będzie, ale nie przeszkadza to ogłaszać Batushce kolejnych występów – w tym właśnie tego na Mystic Festival. Zespół zagra pierwszego dnia wydarzenia (25 czerwca) na scenie The Shrine.


Kolejny zapowiedziany zespół to dobrze znani polskim fanom ukraińscy metalcore’owcy z Jinjer.

Zespół często i chętnie koncertuje w naszym kraju. Ostatni występ zorganizowano 20 stycznia 2019 roku w Krakowie. W 2018 roku z kolei zespół zagrał nad Wisłą aż czterokrotnie. Jinjer zaprezentuje się 25 czerwca na Głównej Scenie festiwalu.

Prawdziwą gratką dla fanów klasycznego black/death metalu będzie z pewnością występ zespołu VLTIMAS.

Debiutancki krążek kapeli „Something Wicked Marches In” ukaże się 29 marca 2019 roku, ale wcale nie oznacza to, że mamy do czynienia z żółtodziobami. Band można z powodzeniem nazwać supergrupą, bo tworzą go David Vincent, który przez kilkanaście lat zdzierał głos w Morbid Angel, Rune Eriksenbyły gitarzysta Mayhem oraz Flo Mounier, perkusja znany z występów w kapelach takich jak Cryptopsy, czy Annihilator. VLTIMAS wystąpi pierwszego dnia festiwalu na Park Stage.

Kolejny z zaprezentowanych zespołów to polska Entropia.

Tę działającą już od 12 lat grupę trudno jednoznacznie sklasyfikować – ich muzykę często określa się mianem post-metalu, dużo jest tam jednak elementów psychodelicznych i zaczerpniętych z innych gatunków. Entropia wydała do tej pory trzy albumy. Ostatni – „Vaccum” – ukazał się na rynku w październiku 2018 roku i został bardzo ciepło przyjęty. Entropia zagra 26 czerwca, czyli drugiego dnia festiwalu na scenie The Shrine.

Miało być Obituary, ale nie będzie.

Jak poinformowano wcześniej, na plakatach pojawiła się nazwa Obituary, który planowo miał zagrać na imprezie. Niestety w dniu dzisiejszym zespół postanowił odwołać wszystkie letnie festiwale w Europie w 2019 roku, tym samym grupa nie wystąpi w tegorocznym Mystic Festival w Krakowie.

Mystic Festival to wspólne przedsięwzięcie Mystic Production, Knock Out Productions oraz B90.

Festiwal odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety można kupić na oficjalnej stronie wydarzenia: https://www.mysticfestival.pl.

Podobne artykuły

Do Mystic Festival 2020 dołącza aż 9 nowych zespołów!

Szymon Grzybowski

Mystic Festival ogłasza pierwsze zespoły biorące udział w signing sessions

Lena Knapik

Premier Morawiecki na Twitterze: „Pociągi dowiozą uczestników na Pol’and’Rock”

Szymon Grzybowski

Sólstafir i Mgła zagrają na Into the Abyss Festival 2019!

Agata Laszuk

Mystic Festival 2020 – Judas Priest pierwszym ujawnionym wykonawcą

Agata Laszuk

Parkway Drive zagra na Pol’and’Rock Festival

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!