KONCERTY

Eluveitie i Lacuna Coil zagrają w grudniu w Krakowie i Warszawie (?)


Folk metalowa grupa Eluveitie, która po sporych zmianach personalnych, szykuje się do wydania kolejnego albumu w nowym już składzie. Więcej o nowym wydawnictwie Eluveitie możecie przeczytać na naszych łamach.

Lacuna Coil również nie próżnuje, jak zapowiada frontmanka grupy – Cristina Scabbia, ich nowa płyta również jest w drodze. Na tę chwilę nieznane są konkretne szczegóły, a jedynie to, że ma pojawić się jeszcze w 2019 roku.

Eluveitie i Lacuna Coil zagrają w 2019 roku w Polsce?

Wczoraj do sieci trafiła informacja, która zapowiada europejską trasę promującą obu zespołów o nazwie “Ategnatos European Tour 2019”, która wystartuje jesienią, konkretnie 8 listopada, a zakończy 21.12. W roli headlinera wystąpi Eluveitie, Lacuna Coil zagra jako gość specjalny, zaś supportem będzie grupa Infected Rain.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że umieszczono dwie różne wersje plakatów – na jednym widnieje Polska, na drugim już nie. Ta pierwsza została dodana przez samą Cristinę na jej Instagramie, która po czasie najwidoczniej została usunięta. Chwilę później pojawił się plakat nr 2, który już oficjalnie został dodany na wszystkich profilach Eluveitie i Lacuna Coil. Internet jednak robi swoje i udało się zrobić kopię, którą opublikował polski fanklub Lacuna Coil, porównać je możecie poniżej.


Lacuna Coil, Eluveitie i Infected Rain prawdopodobnie zagrają w Krakowie i Warszawie.

Takie właśnie przystanki na trasie można wyczytać z plakatu, który prawdopodobnie przez pomyłkę wyciekł do sieci. Wstępnie planowane daty to 10 grudnia dla Krakowa i 11 grudnia dla Warszawy. Na dalsze informacje, o ile takowe pojawią się, musimy zaczekać. Pamiętajcie, że wszystko może ulec zmianie, ale znając naszych włodarzy, ktoś już przytulił te wydarzenia i czeka na ich oficjalne ogłoszenie. Jak myślicie? Dla podglądu oba wspomniane plakaty:

Podobne artykuły

Mistrzowie progresywnego metalu, Dream Theater na specjalnym koncercie w Polsce!

Bartłomiej Pasiak

Iron Maiden po 25 latach planuje wrócić do Izraela

Mateusz Lip

Zbliżają się dwa polskie koncerty Myrkur

Lena Knapik

Slayer na kolejnym “pożegnalnym” koncercie w Polsce w 2019 roku. Gary Holt opuszcza zespół

Dominika Kudła

Incantation wraca na trzy koncerty do Polski

Redakcja

Zostaw komentarz