Satyricon 2017
Strona główna » Satyricon na jedynym koncercie w Polsce w 2019 roku
FESTIWALE

Satyricon na jedynym koncercie w Polsce w 2019 roku

Satyricon, norweska legenda metalu, będzie główną gwiazdą festiwalu Helliad Fest 2019, który odbędzie się w Gdyni w dniach 23-24 sierpnia 2019r. Satyricon wystąpi w Parku Kolibki drugiego dnia imprezy, 24 sierpnia 2019 roku. Bilety w cenie 159 zł dostępne są za pośrednictwem Eventim. Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Poza norweskim zespołem organizatorzy potwierdzili występ polskich formacji Decapitated oraz Obscure Sphinx.

Łącznie na dwóch scenach zagra 9 zespołów z Polski i zagranicy. Ponadto, organizatorzy postanowili przekazać 1+1% przychodów z grudniowej sprzedaży biletów organizacjom wspierającym osoby z niepełnosprawnością.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że gwiazdą pierwszej edycji Helliad Fest jest kultowy zespół Satyricon. To podkreśla, jak wyjątkowy jest Helliad. Od pierwszego dnia postawiliśmy sobie za cel zorganizować trójmiejską imprezę na światowym poziomie i udało się nam. Zaproszone przez nas zespoły prezentują różne odmiany ciężkiego grania, ale łączy je wysoki poziom artystyczny. Dotychczas nie mieliśmy takiego wydarzenia na Pomorzu. Program festiwalu doskonale odwzorowuje charaktery organizatorów i pokazuje, że nie boimy się sięgać wysoko i mieszać ze sobą różne klimaty muzyczne. Mamy nadzieję, że uczestnicy dadzą nam wotum zaufania i po wakacjach będziemy mogli rozpocząć prace nad kolejną edycją

mówi Magdalena Górecka, pomysłodawca i organizator Helliad Fest

Helliad Fest to pierwsze takie wydarzenie na Pomorzu.

Celem jest stworzenie nowej jakości festiwalu, łączącego wysoki poziom polskiej sceny metalowej z kolebką ciężkiego brzmienia – Skandynawią. W parku w gdyńskich Kolibkach ustawią się dwie duże sceny, czego efektem będzie potężna dawka zróżnicowanych stylów death, black i doom metalu.

Całe przedsięwzięcie, wzorem kultury skandynawskiej, charakteryzuje mocno rodzinny charakter.

Helliad Fest aktywnie wspiera wymianę kulturową w obrębie całej Europy, łącząc doznania artystyczne z promocją wartości takich jak równość, tolerancja i więzi społeczne. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, zapowiadając nawet wydzielenie strefy Kids Zone z animacjami dla najmłodszych.

Festiwal rozpocznie klubowy dzień poprzedzający, gdzie, pod wspólnym logiem Helliad Fest, zobaczymy na scenie kolejne sześć zespołów. Więcej szczegółów wkrótce.

Satyricon to norweski zespół black metalowy, założony w 1991r. w Oslo.

Trzon zespołu tworzą Sigurd “Satyr” Wongraven, będący liderem, głównym kompozytorem i autorem tekstów, oraz perkusista Kjetil-Vidar “Frost” Haraldstad. Podczas koncertów zespół występuje z udziałem muzyków sesyjnych. Grupa gra black metal połączony z tradycyjnymi motywami heavy metalowymi. Najnowszy album zespołu, „Deep Calleth Upon Deep”, ukazał się w 2017r.

Decapitated to, założony w 1996r. w Krośnie, zespół grający techniczny death metal.

Na swoim koncie ma siedem, wysoko ocenianych albumów. Dyskografię grupy zamyka wydana w 2017r. płyta „Anticult”.

Obscure Sphinx to post-metalowa formacja powstała w 2008r. w Warszawie.

Grupa łączy w swojej muzyce przestrzenne brzmienia z elektronicznymi samplami i kobiecym wokalem. W dorobku trzy albumy studyjne, ostatni krążek pt. „Epitaphs” ukazał się w 2016r.

Źródło: Materiały prasowe / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Moonspell zagra jako headliner Summer Fall Festival

Bartłomiej Pasiak

Mercyful Fate i Mgła zagrają na Mystic Festival 2020

Szymon Grzybowski

Metalmania Open Air 2020: pełny skład festiwalu

Paweł Kurczonek

Metalmania 2020: Razor i Truchło Strzygi dołączają do składu festiwalu

Paweł Kurczonek

Gojira zagra koncert na Mystic Festival 2020!

Szymon Grzybowski

Paradise Lost zagra koncert we Wrocławiu w 2020 roku

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!