KONCERTY

Zbliżają się dwa polskie koncerty Myrkur

Jej projekt, chociaż określany mianem black metalu, zdecydowanie wykracza poza gatunek. W jej muzyce folkowe nuty przeplatają się z wyraźnie odczuwalną skandynawską surowością. Budzi konsternację, a czasem i niechęć wśród fanów czystego black. Amalie Brunn, skrywająca się pod scenicznym pseudonimem Myrkur, w przyszłym tygodniu wystąpi w Polsce na dwóch koncertach.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Myrkur działa od 2013 roku, na swoim koncie ma już dwa albumy studyjne, mini-album oraz album koncertowy.

Był również nominowany do nagrody dla najlepszego undergroundowego bandu na “Metal Hammer Golden Gods Awards”. Dyskografię formacji zamyka póki co wydany w ubiegłym roku krążek “Mareridt”.

Z profilu na Facebooku wiemy, że Myrkur pasjonuje się ludowymi, tradycyjnymi utworami. W związku z trasą koncertową Amalie przygotowała niespodzianki dla każdego kraju, który odwiedza. Po wysłuchaniu sugestii polskich fanów zaprezentowała własną wersję przyśpiewki “W moim ogródecku”. Nie wiadomo, czy wykona ją podczas przyszłotygodniowych występów.

Myrkur będzie można posłuchać 10 grudnia w poznańskim klubie U Bazyla oraz dzień później w krakowskim klubie Kwadrat.

Na scenie w roli supportu towarzyszyć jej będzie Jo Quail. Angielska wiolonczelistka grająca muzykę klasyczną z wpływami popu, rocka czy ambientu. W większości numerów artystka prezentuje pozbawioną partii wokalnych muzykę, która dzięki ogromnemu zaangażowaniu jest w stanie porwać publikę. O swojej muzyce mówi: “rodzi się ze wszystkiego, co widzę, słyszę i czuję, wyobrażam sobie, o czym śnię i o czym zapominam”.

Przypomnijmy, że Myrkur powróci do Polski latem przyszłego roku w ramach festiwalu Castle Party, który odbędzie się w dniach 11-14 lipca.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Bunt w kanadyjskim stylu – Comeback Kid już 24 kwietnia zagra w Warszawie!

Szymon Grzybowski

Cellar Darling na jedynym koncercie w Polsce

Lena Knapik

Duff McKagan na solowym koncercie w Polsce!

Bartłomiej Pasiak

Turbo zagra jako support na polskich koncertach Uriah Heep

Bartłomiej Pasiak

Cannibal Corpse zapowiada jesienną trasę koncertową po Ameryce

Mateusz Lip

Mistrzowie upiornej narracji – Carach Angren już 12 lipca zagra w Warszawie

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz