KONCERTY

Zbliżają się dwa polskie koncerty Myrkur

Jej projekt, chociaż określany mianem black metalu, zdecydowanie wykracza poza gatunek. W jej muzyce folkowe nuty przeplatają się z wyraźnie odczuwalną skandynawską surowością. Budzi konsternację, a czasem i niechęć wśród fanów czystego black. Amalie Brunn, skrywająca się pod scenicznym pseudonimem Myrkur, w przyszłym tygodniu wystąpi w Polsce na dwóch koncertach.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Myrkur działa od 2013 roku, na swoim koncie ma już dwa albumy studyjne, mini-album oraz album koncertowy.

Był również nominowany do nagrody dla najlepszego undergroundowego bandu na “Metal Hammer Golden Gods Awards”. Dyskografię formacji zamyka póki co wydany w ubiegłym roku krążek “Mareridt”.

Z profilu na Facebooku wiemy, że Myrkur pasjonuje się ludowymi, tradycyjnymi utworami. W związku z trasą koncertową Amalie przygotowała niespodzianki dla każdego kraju, który odwiedza. Po wysłuchaniu sugestii polskich fanów zaprezentowała własną wersję przyśpiewki “W moim ogródecku”. Nie wiadomo, czy wykona ją podczas przyszłotygodniowych występów.

Myrkur będzie można posłuchać 10 grudnia w poznańskim klubie U Bazyla oraz dzień później w krakowskim klubie Kwadrat.

Na scenie w roli supportu towarzyszyć jej będzie Jo Quail. Angielska wiolonczelistka grająca muzykę klasyczną z wpływami popu, rocka czy ambientu. W większości numerów artystka prezentuje pozbawioną partii wokalnych muzykę, która dzięki ogromnemu zaangażowaniu jest w stanie porwać publikę. O swojej muzyce mówi: “rodzi się ze wszystkiego, co widzę, słyszę i czuję, wyobrażam sobie, o czym śnię i o czym zapominam”.

Przypomnijmy, że Myrkur powróci do Polski latem przyszłego roku w ramach festiwalu Castle Party, który odbędzie się w dniach 11-14 lipca.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

5 lat Alissy White-Gluz w Arch Enemy – uczcij rocznicę wypadem na koncert do Wrocławia!

Szymon Grzybowski

Acid Drinkers gościem specjalnym na koncercie Anthrax we Wrocławiu

Bartłomiej Pasiak

Turbo zagra jako support na polskich koncertach Uriah Heep

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz