FESTIWALE

Sólstafir i Mgła zagrają na Into the Abyss Festival 2019!

Into the Abyss Festival – wydarzenie ukazujące ciemne oblicze Wrocławia, które w tym roku zawdzięczamy zjednoczonym siłom płynącym z Krakowa i Warszawy, jak i również Knock Out Productions jak dotąd stawiało na zgrany pod kątem stylistycznym line-up. Efektem był składy, które choć zebrane na jednej scenie niszczyły wszystkich bez wyjątku, wprowadzały niestety pewnego rodzaju monotonię – a przecież Otchłań twarzy ma wiele, i nie zawsze zwiastuje ją piwniczna, duszna stęchlizna. W tym roku ma to ulec zmianie.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Jak niosą kolejne wieści, do obstawy festiwalu dołączają islandzcy wikingowie z Sólstafir i znana wszystkim (również poza granicami naszego kraju) black metalowa Mgła!

To właśnie oni wskażą nam drogę ku otchłani i zatraceniu. Ponadto zagrają Sabbath Assembly (occult rock) z niesamowitą frontmanką – Jamie Mayers i wściekli barbarzyńscy wojownicy z kanadyjskiego Revenge, którzy pokażą Wam, jak gra się mieszankę black i death metalu. Ponadto pojawi się w Zaklętych Rewirach grupa Messa, która ma obecnie na koncie najlepszą płytę doom metalową roku 2018, a także Brytyjczyków z Khost, którzy przyjadą aż z Birmingham, by sprowadzić Was na ścieżkę zapoczątkowaną przez Godflesh.

Jakby tego było mało, w czasie tego pięknego, majowego weekendu będziemy kuszeni przez Otchłań muzyką takich zespołów jak Doombringer, Merkabah, Mord’a’Stigmata, Loathfinder, Arrm czy In Twilight’s Embrace, zaś wydarzenie zakończy synthwave’owy występ Nightrun87. Pytanie, czy z takim line-upem trzeba w ogóle kogokolwiek zachęcać do zejścia na ścieżkę ku “złemu”…

Przedsprzedaż biletów na Into The Abyss Festival wystartuje już 3 grudnia o godzinie 15:00.

Do sprzedaży trafią zarówno bilety upoważniające do wejścia na jeden dzień festiwalu (135zł) jak i dwudniowe karnety (235zł).

Jeśli komuś marzy się bilet kolekcjonerski, będzie można zakupić go w sklepie.

Podobne artykuły

Otchłań jest wieczna! Godflesh i Primordial na Into the Abyss Fest IV

Agata Laszuk

Avatar na Pol’and’Rock Festival 2019

Tomasz Koza

Festiwal Uwolnić Muzykę VIII: obecny line-up imprezy i świetny plakat

Agata Laszuk

Zostaw komentarz