Image default
PŁYTY

Nowa płyta Children Of Bodom zatytułowana “Hexed” już w marcu 2019

Fińscy eksperci w dziedzinie melodyjnego death metalu Children Of Bodom z dumą zapowiadają dziesiąty już w swej karierze album, zatytułowany “Hexed”, wydany we współpracy z wytwórnią Nuclear Blast. Jego premiera zaplanowana jest na 8 marca 2019.

Jak komentuje Alexi Laiho:

Ci, którzy mieli okazję usłyszeć już nasz nowy album mówili, że jest bardziej chwytliwy. Zacząłem się nad tym zastanawiać i być może utwory są bardziej przystępne ze względu na sposób, w jaki zostały zbudowane; jest tam jednak sporo szaleństwa bliskiego progresywnemu czy chociaż technicznemu graniu. Niektóre melodie brzmią jak żywcem wzięte z kawałków jazzowych, ale w naszym wydaniu są oczywiście metalowe do szpiku kości. [śmiech]

Alexi Laiho

Darmowa dostawa w EMP Shop

Basista grupy, Henkka Blacksmith dodaje:

Osobiście zawsze miałem trudności z oceną nowego materiału. Z jednej strony brzmi znajomo, a z drugiej zawsze zaskakuje. W tym przypadku mamy coś, co jest bardzo w stylu Bodom, jednak chyba nigdy nie podeszliśmy do tematu od tej strony. Ktoś powiedział, że „Hexed” jest zbliżony atmosferą do „Follow The Reaper”. Ciężko powiedzieć. Tak czy inaczej, było nam naprawdę ciężko wybrać dwa kawałki, do których nagrane będą teledyski, ale to pozytywny problem. [śmiech]

Henkka Blacksmith

„Hexed” to powrót zespołu do fińskiego Danger Johnny Studios.

W którym ponownie spotkali się z Mikko Karmila (I Worship Chaos, Halo Of Blood, Hatebreeder, Follow The Reaper czy Hate Crew Deathroll), który czuwał nad nagrywaniem wszystkich ścieżek oprócz ścieżek klawiszowych i wspólnie z zespołem zajął się produkcją albumu. Wspomniane ścieżki klawiszowe Janne Wirman nagrał w studiu Beyond Abilities. Miks i mastering to dzieło Finnvox Studios w stolicy Finlandii, Helsinkach.

Za niewątpliwie intrygującą okładkę albumu odpowiada Denis Forkas.

Henkka Blacksmith:

Jeśli chodzi o naszą okładkę, już od kilku lat chciałem spróbować innego do niej podejścia. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do sztuki cyfrowej, że naprawdę ciężko spróbować czegoś innego. Stworzenie jej w pełni komputerowo jest w pewnym sensie bezpieczne i wygodne, jednak tym razem wszyscy zgodnie chcieliśmy pójść w old-school. Znaleźliśmy tego genialnego gościa i daliśmy mu proste instrukcje – okładka miała być fioletowa i na jej środku miał znajdować się Żniwiarz. Pół roku później dostaliśmy jego pracę i po drobnych poprawkach otrzymaliśmy okładkę „Hexed”. Jest zupełnie inna od pozostałych, to prawda – nawet Żniwiarz wygląda inaczej, ale jednocześnie bardzo niepokojąco.

Henkka Blacksmith

Nowy album Children Of Bodom „Hexed” pojawi się w formie pre-orderu już 7 grudnia.

Children Of Bodom - Hexed, 2019
Children Of Bodom – Hexed, 2019

Lista utworów:

1. The Road
2. Under Grass and Clover
3. Glass Houses
4. Hecate’s Nightmare
5. Kick in the Spleen
6. Platitudes and Barren Words
7. Hexed
8. Relapse (The Nature of My Crime)
9. Say Never Look Back
10. Soon Departed
11. Knuckleduster
12. I Worship Chaos (live)
13. Morrigan (live)
14. Knuckleduster (remix)

Źródło i fot. – Materiały prasowe

Podobne artykuły

Alice Cooper o nowym albumie: „To będzie coś, czego nigdy nie zrobiłem.”

Bartłomiej Pasiak

Tarja Turunen wyda „Feliz Navidad” jako charytatywny singiel

Agata Laszuk

Powstają teksty na nowy album Slipknot. Premiera być może w 2019 roku

Agata Laszuk

Zostaw komentarz