NEWSY

3000 zł nagrody za wskazanie sprawców ciężkiego pobicia w Warszawie tuż po koncercie Watain

Koncerty metalowe. Święto muzyki, fanów, niesamowite duchowe przeżycie, nierzadko wspomagane przez wielu napojami wyskokowymi. Choć ten konkretny gatunek muzyczny nie stroni od agresji i brutalności, na koncertach ich miejsce jest tylko i wyłącznie na scenie… A przynajmniej chcielibyśmy, by tak było.

Ilu z Was miało okazję zobaczyć warszawski koncert Watain, supportowany przez grupy Rotting Christ i Profanatica? Jak się okazuje, po tym właśnie koncercie – który odbył się 4 listopada tego roku – miał miejsce napad, w którym ucierpiały dwie osoby – mężczyzna i kobieta. Dla nich ten dzień, na który z pewnością czekali od dawna skończył się w szpitalu, w którym wylądowali z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu.

Mężczyzna przeszedł trudną operację chirurgiczną i w dalszym ciągu walczy o powrót do zdrowia.

Niestety, nie jest to koniec jego walki, bowiem za trzy miesiące czeka go kolejna operacja. Powiedzcie sami – czy tego typu sytuacje są godne wydarzeń, jakimi są koncerty metalowe? W końcu każdy z nas chce po koncercie bezpiecznie wrócić do domu…

Poniżej możecie przeczytać apel, jaki opublikował na swojej Facebookowej stronie warszawski klub Progresja, pod którym wydarzyła się ta paskudna sytuacja. Jeśli macie jakieś informacje na temat napastników – pomóżcie pokrzywdzonym walczyć o należną im sprawiedliwość. Gwarantowana jest pełna anonimowość.

Podobne artykuły

Posłuchaj nowego utworu Trivium pt. “The Sin And The Sentence”

Lena Knapik

Mille Petrozza: “Nigdy nie byłem wielkim fanem uczenia się”

Dominika Kudła

Judas Priest i Megadeth na jedynym koncercie w Polsce 2018. Sprawdź ceny biletów i szczegóły

Tomasz Koza

Zostaw komentarz