FESTIWALE

Testament na Pol’and’Rock Festival 2019!

Chociaż do samej imprezy jest jeszcze trochę czasu, to organizatorzy Pol’and’Rock Festival, dawnego Przystanku Woodstock, ogłosili kolejną gwiazdę. I to gwiazdę wielkiego formatu. Fani solidnego trash metalu nie będą zawiedzeni. Na dużej scenie pojawi się zespół Testament.

Tegoroczna edycja Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia.

Swoją obecność potwierdził już Ziggy Marley, Skunk Anansie, Avatar i rodzimy Acid Drinkers.

Testament w muzycznym świecie istnieje od lat 80, kiedy to rozkwitał nowy podgatunek metalu – trash metal. Kapela zawiązała się w 1983 roku, jednak zadebiutowała albumem “The Legacy” (tytuł odnosi się do pierwotnej nazwy grupy) dopiero w 1987. Od tamtej pory nagrała 11 płyt studyjnych, 5 koncertówek, 3 DVD i 12 singli.

Wszystko wskazuje również na to, że Testament nie zwalnia tempa – muzycy zapowiadają, że w tym roku ma się ukazać kolejny krążek. Być może nowości pojawią na koncercie podczas Pol’and’Rock Festival, na którym grupa zagra 2 sierpnia.

Według wstępnych ustaleń muzycy chcieli wejść do studia w styczniu, aby zdążyć z wydaniem nowego materiału w kwietniu. Wiadomo już jednak, że zespół zaliczył obsuwę. Więcej o nowej płycie Testament.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Emperor na Mystic Festival 2019 w Krakowie

Dominika Kudła

Mystic Festival ogłasza pierwsze zespoły biorące udział w signing sessions

Lena Knapik

Sabaton, Within Temptation, Immolation na Mystic Festival 2019. Sprawdź wstępny program imprezy

Dominika Kudła

Zostaw komentarz