PŁYTY

Na nowym albumie Testament usłyszymy balladę. Alex Skolnick opowiada o produkcji

Alex Skolnick, gitarzysta Testament, gościł w ubiegłym tygodniu w podcaście Heavy New York. Punktem odniesienia rozmowy był najnowszy album grupy, którego premiera ma mieć miejsce w tym roku.

Na nowej płycie Testament nie powinniśmy spodziewać się odniesień do poprzedniej.

Sądzę, że za każdym razem, gdy pracujemy nad czymś nowym, nie myślimy nad ostatnim wydawnictwem. Temat jest skończony. W zasadzie ostatnią rzeczą, jaką chcemy się inspirować, jest poprzednia płyta. Bezpiecznie będzie powiedzieć, że nigdy nie mieliśmy dwóch albumów pod rząd, które brzmiałyby tak samo. Nie mamy „okresów” w twórczości. Czasem zespół wydaje kilka lub całą serię nagrań, gdzie podobieństwo jest naprawdę duże. My nigdy tego nie robiliśmy. Więc sądzę, że wniesiemy coś świeżego. Zobaczymy, dokąd nas to doprowadzi.. Tego typu rzeczy nie planujemy z wyprzedzeniem.

Alex Skolnick

Ponadto padło pytanie o formułę pisania utworów w zespole i zmiany, jakim uległa na przestrzeni lat.

Moim zdaniem jest nowa. Opiera się to na zmianach zachodzących w zespole. Gene Hoglan nie był z nami od początku. Choćby to jest różnicą. Do tego dochodzą zmiany w życiu każdego z nas. Pod koniec lat 90 – tych przeprowadziłem się na Wschodnie Wybrzeże, przez co moja współpraca z grupą stała się bardziej planowana. No i technologia uległa zmianie, dzięki czemu możemy tworzyć, gdy dzielą nas spore dystanse. Gene mieszka obecnie w San Diego, ja w Nowym Jorku. Ale wszystko działa jak należy. Tak jak wtedy, gdy wszyscy żyliśmy w San Francisco i spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu w obskurnej Sali prób.

Przed paroma miesiącami Chuck Billy, wokalista Testament, wyznał, że grupa planuje wejść do studia w styczniu. Jednak w ostatnim wywiadzie wyjaśnił, że plany uległy zmianie. Obecnie priorytetem jest rozpocząć nagrania w ciągu następnych dwóch miesięcy.

Muzyk przyznał ponadto w innej rozmowie, że nadchodząca płyta będzie pierwszą od około dwudziestu lat, na której usłyszymy balladę.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Nowy album Overkill zatytułowany „The Wings of War” w 2019 roku

Dominika Kudła

Tygers of Pan Tang: nowy album w listopadzie 2019

Dominika Kudła

Diamond Head: nowy album “The Coffin Train” już w maju

Dominika Kudła

Zostaw komentarz