FESTIWALE

Venom Inc. headlinerem Rock&Rose Fest w Kutnie

Organizatorzy festiwalu Rock&Rose w Kutnie przedstawili pierwszego wykonawcę, który pojawi się na tamtejszej scenie. Venom Inc., bo o tym zespole mowa, będzie również headlinerem imprezy. Koncert legendy brytyjskiego metalu zaplanowano na 8 czerwca tego roku.

Venom Inc. to jeden z dwóch Venomów, który obecnie funkcjonuje na rynku.

Oryginalni członkowie zespołu nie potrafili dojść do porozumienia i postanowili rozstać się, ale żadna ze stron nie chciała zrezygnować z blisko 40-letniego dorobku artystycznego bandu. Obie grupy grają więc niezależnie od siebie – wykonują klasyczny repertuar, ale również autorskie kompozycje.

W składzie Venom Inc. znajdują się gitarzysta Jeffrey „Mantas” Dunn, czyli jeden z współzałożycieli oryginalnego Venoma, który grał w zespole od 1978 do 1985 roku, a następnie od 1989 roku do 2005. Poza nim perkusista, który z Venom grał od początku działalności do 1992 roku, czyli Anthony „Abaddon” Bray. Skład uzupełnia „młodszy” członek oryginalnego składu Venom, czyli basista i wokalista – Tony „Demolition Man” Dolan – który z Venom grał w latach 1989-1995. Zastępował w tym czasie legendarnego Cronosa. Muzycy pod szyldem Venom Inc. grają od 2015 roku. W tym czasie nagrali jeden premierowy album. Krążek „Ave” miał swoją premierę miał w 2017 roku.

Bez względu na przetasowania personalne i spory wewnątrz oryginalnego zespołu, Venom Inc. to wcielenie jednego z najważniejszych bandów w historii metalu.

Z twórczości Venom czerpały zarówno zespoły thrash, death, jak i black metalowe. Zwłaszcza dwa pierwsze longplay’e Venom, czyli „Welcome to Hell”, a także „Black Metal” uważane są powszechnie za kamienie milowe w rozwoju całego metalu, a muzyka na nich zawarta określana jest jako pionierska.

Koncert Venom Inc. zapowiedziano na 8 czerwca 2019 roku.

Odbędzie się w ramach Rock&Rose Fest w Kutnie. Będzie to już 7. edycja imprezy, za której organizacją stoją między innymi muzycy kutnowskiej załogi thrashowej Alastor. Więcej szczegółów na temat wydarzenia ma zostać zaprezentowanych wkrótce.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Mystic Festival: Jinjer, Batushka, VLTIMAS i Entropia dołączają do składu

Szymon Grzybowski

Lordi na Pol’and’Rock Festival!

Agata Laszuk

Greta Van Fleet w Polsce w 2019 roku

Dominika Kudła

1 komentarz

Khargh 19 marca 2019 at 22:41
0

Lay down your heads to the gods rock’n’roll…..

Odpowiedz

Zostaw komentarz