Strona główna » 6 lipca ukaże się “Death by Metal”; dokument o frontmanie Death
INNE NEWSY

6 lipca ukaże się “Death by Metal”; dokument o frontmanie Death

Już w ten piątek, 6 lipca, ukaże się “Death By Metal”. Dokument stanowiący podsumowanie życia i twórczości Chucka Schuldinera; gitarzysty i wokalisty Death, z którego inicjatywy zrodził się zespół.

“Death By Metal” stanowi bogaty zbiór najróżniejszych materiałów.

Od demówek, przez zdjęcia i nagrania koncertów z różnych lat, po wywiady. Film w zamierzeniu miał stanowić swoisty hołd dla Chucka i wpływu, jaki ten wywarł na kształtowanie się muzyki metalowej. Za scenariusz i reżyserię odpowiada kanadyjski filmowiec Felipe Belalcazar.

Jak komentuje reżyser:

Identyfikowałem się z Chuckiem. Jako freelancer możesz identyfikować się jednocześnie ze swoją pracą oraz z pasją. A on zdawał się personifikować i z jednym i z drugim. Poza tym chciałem pokazać w filmie, że Chuck był zwyczajnym facetem. Wystarczy rzucić okiem w media społecznościowe by zobaczyć, jak wielu fanów jest niedoinformowanych odnośnie obrazu jego osoby. Był bardzo rodzinny, co pomogło mi w przeprowadzeniu wywiadów.

Belalcazar przeprowadził na potrzeby filmu aż 22 wywiady.

Zrobiłem ich ponad dwadzieścia. Niestety nie wszystkie zostały wykorzystane w filmie. Pierwszy odbył się z mamą Chucka. Powiedziała nam wszystko… Od pierwszego dnia, w którym chwycił za gitarę, po chwilę, w której odszedł. To była jedna z najcięższych rozmów, jakie kiedykolwiek przeprowadziłem. Zaprosiłem na rozmowę także jego siostrę, siostrzeńca oraz do trzech członków różnych składów zespołów, w których się udzielał. Również Control Denied.

 

Dokument będzie można nabyć w fizycznej formie m.in. na Amazonie oraz na stronach takich wytwórni jak Relapse Records i Napalm Records.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Kadr z materiału wideo

Podobne artykuły

Rammstein w Multikinie: zaproś najbliższą osobę na seans i wygraj bilety do kina

Tomasz Koza

Premiera kolejnego piwa od Behemoth “Sol Invictus”

Lena Knapik

Slayer zapowiada dodatkowe daty na swojej pożegnalnej trasie

Agata Laszuk

Immolation publikuje klip do “When The Jackals Come”

Dominika Kudła

Angra zaprezentowała teledysk do utworu “Insania”

Lena Knapik

Rotting Christ również we Wrocławiu i Poznaniu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!