Image default
INNE NEWSY

6 lipca ukaże się “Death by Metal”; dokument o frontmanie Death

Już w ten piątek, 6 lipca, ukaże się “Death By Metal”. Dokument stanowiący podsumowanie życia i twórczości Chucka Schuldinera; gitarzysty i wokalisty Death, z którego inicjatywy zrodził się zespół.

“Death By Metal” stanowi bogaty zbiór najróżniejszych materiałów.

Od demówek, przez zdjęcia i nagrania koncertów z różnych lat, po wywiady. Film w zamierzeniu miał stanowić swoisty hołd dla Chucka i wpływu, jaki ten wywarł na kształtowanie się muzyki metalowej. Za scenariusz i reżyserię odpowiada kanadyjski filmowiec Felipe Belalcazar.

Jak komentuje reżyser:

Identyfikowałem się z Chuckiem. Jako freelancer możesz identyfikować się jednocześnie ze swoją pracą oraz z pasją. A on zdawał się personifikować i z jednym i z drugim. Poza tym chciałem pokazać w filmie, że Chuck był zwyczajnym facetem. Wystarczy rzucić okiem w media społecznościowe by zobaczyć, jak wielu fanów jest niedoinformowanych odnośnie obrazu jego osoby. Był bardzo rodzinny, co pomogło mi w przeprowadzeniu wywiadów.

Belalcazar przeprowadził na potrzeby filmu aż 22 wywiady.

Zrobiłem ich ponad dwadzieścia. Niestety nie wszystkie zostały wykorzystane w filmie. Pierwszy odbył się z mamą Chucka. Powiedziała nam wszystko… Od pierwszego dnia, w którym chwycił za gitarę, po chwilę, w której odszedł. To była jedna z najcięższych rozmów, jakie kiedykolwiek przeprowadziłem. Zaprosiłem na rozmowę także jego siostrę, siostrzeńca oraz do trzech członków różnych składów zespołów, w których się udzielał. Również Control Denied.

 

Dokument będzie można nabyć w fizycznej formie m.in. na Amazonie oraz na stronach takich wytwórni jak Relapse Records i Napalm Records.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Kadr z materiału wideo

Podobne artykuły

Christofer Johnsson (Therion) o nowej płycie “Beloved Antichrist”

Dominika Kudła

Nowy album Woe Unto Me w całości do odsłuchu

Agata Laszuk

Steel Panther z nowym teledyskiem

Tomasz Koza

Zostaw komentarz