Strona główna » Anders Fridén wyjaśnia zmianę perkusisty w In Flames
INNE

Anders Fridén wyjaśnia zmianę perkusisty w In Flames

Anders Fridén, wokalista In Flames, udzielił niedawno wywiadu dla francuskiego Loud TV. Wypowiedział się w nim między innymi na temat nowego perkusisty, Tannera Wayne’a, który dołączył do zespołu w lipcu.

Anders w poniższych słowach opowiedział o przyjęciu Tannera:

W zasadzie Tannera zarekomendował nam Joe. Po tym jak Joe powiedział nam, że nie może dłużej grać ze względu na swoje problemy. Co było bardzo smutne, ponieważ kochamy go i spędziliśmy razem naprawdę dobry czas. Sprawdził się świetnie po odejściu Daniela Svenssona w 2015 roku. Mimo to chcieliśmy, aby to on nagrał partie perkusyjne na najnowszym albumie. Swego rodzaju grande finale; ostatnia rzecz, jaką z nami stworzył.

Anders Fridén

“W zastępstwie Joe myśleliśmy  nad kilkoma perkusistami. Tannera znaliśmy z europejskiej trasy z Five Finger Death Punch i Of Mice & Men – był ich technicznym. Nie był nam zupełnie obcy, znaliśmy jego osobowość. A jeśli chcesz grać z In Flames… Oczywiście, musisz umieć grać. Ale pamiętajmy też o tym, że w grę wchodzą godziny spędzone wspólnie w trasie. Nie tylko bycie na scenie. Ważne, abyśmy potrafili razem funkcjonować.

Muzyk został także zapytany o tytuł najnowszego wydawnictwa In Flames, “I, the Mask”.

Wszyscy wytwarzamy maski, aby radzić sobie w różnych sytuacjach. W większości z nich nie uważam jednak masek za coś dobrego. Są po to, by przetrwać. Mimo to powinniśmy więcej rozmawiać między sobą. Uczyć się w oparciu o przeszłość, popełnione błędy. Musimy być bardziej otwarci. Każdy z nas ma maskę, swoisty filtr przed światem zewnętrznym. Chcemy pokazać ludziom, jak wspaniałe może być nasze życie. Podczas gdy może chowasz w sobie czarne serce lub głęboką pustkę i łatwiej jest utrzymać tę maskę, zamiast poradzić sobie z tym co nas trapi. (…)

“I, the Mask” to tytuł trzynastego albumu studyjnego w dorobku In Flames.

Premiera płyty już za miesiąc. Polscy fani będą mieli okazję zetknąć się z nowym materiałem na żywo pod koniec czerwca. Szwedzi wystąpią wówczas w Krakowie podczas Mystic Festival.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Patric Ullaeus

Podobne artykuły

Slayer sprzedaje specjalne tablice upamiętniające 30-lecie wydania “Reign In Blood”

Tomasz Koza

Frontman LAMB OF GOD o zamachu terrorystycznym na koncercie Ariany Grande

Tomasz Koza

Zmarł Nick John, manager Mastodon

Dominika Kudła

Jonathan Davis: metalowa społeczność wchłonęła Korn

Lena Knapik

Tragedia na koncercie Ghost

Agata Laszuk

Gitarzysta I Am Morbid zatrzymany (na chwilę) przez polską policję

Lena Knapik

Zostaw komentarz