Mystic Festival 2019
Strona główna » In Flames, Soulfly, Possessed dołączają do Mystic Festival 2019 w Krakowie
FESTIWALE

In Flames, Soulfly, Possessed dołączają do Mystic Festival 2019 w Krakowie

Kolejny raz organizatorzy Mystic Festival 2019 podali nowych wykonawców, którzy dołączą do grona artystów przyszłorocznej edycji. Wśród zespołów, które zostały zapowiedziane na festiwal są m.in. Slipknot, Sabaton, Amon Amarth, Powerwolf, Within Temptation, King Diamond oraz Testament. Widzimy, że gama kapel jest pokaźna i warto bliżej się przyjrzeć czerwcowym koncertom. Do line-upu dołączyli: In Flames, Soulfly, Possessed oraz Hatebreed.

Szwedzkie In Flames rozrusza publiczność pierwszego dnia.

Grupa In Flames zaprezentuje się jako headliner na Park Stage. Grupa wykonująca melodic death metal zaprezentuje swój bogaty muzyczny dorobek. In Flames cieszy się dużym zainteresowaniem polskiej publiczności. Zespół wystąpił w tym roku dwukrotnie na naszych ziemiach. Pierwszy raz we wrocławskim Centrum Koncertowym A2, a po raz drugi podczas tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival.

Dyskografię kapeli zamyka wydane dwa lata temu „Battles”. W zeszłym roku muzycy opublikowali również ep-kę z coverami. Szwedzcy prekursorzy melodic death metalu idealnie pasują do przyszłorocznej edycji Mystic Festival i na pewno zaprezentują się z dobrej strony.

Max Cavalera i spółka również zawitają w nasze skromne progi.

Były wokalista Sepultury, Max Cavalera wraz z grupą Soulfly także zaszczycą krakowską publiczność swoim występem. Zespół, który miesza pomiędzy groove metalem, thrash metalem a death metalem ponownie zawita na polskie festiwale. W tym roku podobnie, jak i In Flames wystąpili na Pol’and’Rock Festival.

Ostatnim wydawnictwem Soulfly było tegoroczne „Ritual”, którym jednocześnie obroniło swoją olbrzymią klasę, ale jednocześnie pokazało rogi i zamknęło usta niejednemu krytykowi.

Mystic Festival zaprosiło do wystąpienia samych pionierów.

Mowa tu o wyżej wspomnianym In Flames, które jest prekursorem melodic death metalu, oraz o Possessed, które jako jedne z pierwszych wykonywało death metal. Dla polskich fanów tego gatunku będzie to prawdziwe święto.

Muzycy do tej pory mają na swoim koncie tylko dwa albumy studyjne, chociaż zespół został założony w 1983 roku. Na przyszły rok jest zapowiedziana nowa płyta Possessed. My czekamy z niecierpliwością na album oraz na koncert, który odbędzie się pierwszego dnia festiwalu na scenie The Shrine.

Przed koncertem Hatebreed w Polsce 13 grudnia, dowiedzieliśmy się o kolejnym.

Zespół wystąpi już 13 grudnia 2018 roku w warszawskiej Hali Koło w ramach trasy The European Apocalypse. Na scenie Hatebreed zaprezentuje się obok Kreatora, Dimmu Borgir oraz Bloodbath.

Podczas czerwcowego występu metalcore’owcy zagrają na Park Stage. Koncert odbędzie się pierwszego dnia festiwalu. Zespół dalej promuje album „The Concrete Confessional”, który został wydany 13 maja 2016 roku nakładem Nuclear Blast. Zespół jest 19. zapowiedzianym wykonawcą, który zaprezentuje się podczas Mystic Festival 2019. Organizatorzy informują, że czeka nas jeszcze 9 ogłoszeń.

Bilety jednodniowe:

Płyta – 309 zł
Sektor A – 349 zł
Sektor C – 269 zł

Karnety:

Płyta – 489 zł
Sektor A – 539 zł
Sektor C – 439 zł
Bilet VIP – 999 zł

Podobne artykuły

Prog In Park III – przegląd zespołów pierwszego dnia festiwalu

Szymon Grzybowski

Gojira zagra koncert na Mystic Festival 2020!

Szymon Grzybowski

Mastodon zagra na Mystic Festival 2020

Bartłomiej Pasiak

Summer Dying Loud 2019 – nowe zespoły

Dominika Kudła

Satyricon na jedynym koncercie w Polsce w 2019 roku

Paweł Kurczonek

Do Mystic Festival 2020 dołącza aż 9 nowych zespołów!

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!