Strona główna » Chris Broderick o twórczości Act of Defiance
INNE NEWSY

Chris Broderick o twórczości Act of Defiance

Chris Broderick, gitarzysta kojarzony przede wszystkim z Megadeth, udzielił niedawno wywiadu dla Heavy New York. Tematem przewodnim rozmowy były doświadczenia związane z najmłodszym projektem muzyka – Act of Defiance.

Jedno z pytań dotyczyło ostatniego albumu grupy – czy można nazwać go drugim startem?

Cóż, nie nazwałbym tego drugim startem. Raczej kulminacją tego, co zaczęliśmy wreszcie stanowić jako całość. Nie da się ukryć, że w okresie prac nad pierwszą płytą ja i Shawn [Drover, perkusista – przyp. red.] zmagaliśmy się z wieloma kwestiami. „Musimy znaleźć basistę, wokalistę, nazwę, zastrzec ją…”. To wszystko miało miejsce, gdy w zasadzie czuliśmy się gotowi by ruszyć z czymś więcej. Z drugą płytą było inaczej – mam na myśli demokratyczną współpracę zespołu. Sądzę, że da się to wyczuć na albumie.

Inna kwestia dotyczyła doświadczeń z poprzednich zespołów.

Sądzę, że jesteś w pewien sposób swoimi doświadczeniami. Wszystko co wyniosłem z poprzednich kapel znalazło się w Act of Defiance. Czy mowa tu o Megadeth, Neveromre, Jag Panzer czy o kapelach z czasów szkolnych. Wszystko to miało wpływ na to, co robię. Sądzę jednak, że było jedno kryterium, które zdefiniowało nas wszystkich. Chcieliśmy czuć wolność i być w stanie tworzyć z pasji.

Muzyk został ponadto zapytany o źródło stylistycznej różnorodności zespołu.

To wynikło właśnie ze swobody, z jaką podchodzimy do pisania. Wydaje mi się, że czasem nadmierna zmienność w stylistyce jest osadzona na zewnątrz zespołu. Moim zdaniem dopóki komponujesz w sposób, w jaki kochasz, nie goniąc za nie wiadomo czym jest dobrze. I fani o tym wiedzą. Dlatego akceptują naszą twórczość.

Act of Defiance to projekt zrodzony w 2014 roku z inicjatywy byłych muzyków Megadeth: Chrisa Brodericka i Shawna Dovera. Zespół zadebiutował w rok po powstaniu nie najlepiej przyjętym albumem „Birth and the Burial”. W 2017 roku ukazał się jego następca – „Old Scars, New Wounds”.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Nie żyje George Young, brat Angusa i Malcolma oraz producent AC/DC

Lena Knapik

Oficjalnie: Chris Cornell popełnił samobójstwo

Lena Knapik

Rhapsody Of Fire z repertuarem Rhapsody

Lena Knapik

August Burns Red na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Gitarzysta Anthrax o tym, jak papieros uratował palce u stóp Lemmy’ego

Lena Knapik

Jedne z najbardziej zadziwiających riderów kapel metalowych

Tomasz Koza

Zostaw komentarz